• DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
TAR-DER Gaziantep İl Temsilciliğine Esra Özzengin atandı

TAR-DER Gaziantep İl Temsilciliğine Esra Özzengin atandı

Tarımsal Yayım ve Danışmalık Hizmetleri Derneği Gaziantep İl Temsilciliğine Ziraat Mühendisi Esra Özzengin atandı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Kısa adı TAR-DER olan Tarımsal Yayım ve Danışmalık Hizmetleri Derneği Gaziantep İl Temsilciliğine Ziraat Mühendisi Esra Özzengin getirildi.

Özzengin, yaptığı açıklamada, “Öncelikle bizleri bu göreve layık gören Sayın Genel Başkanımız Mahmut Kaytan’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederim. Omuzlarımıza yüklenen sorumluluğun bilincinde ve farkındayız ve bu göre layık olmak için gece gündüz çalışacağız. Bu yolda sadece elimizi değil, gövdemizi koyduğumuzun bilinmesini isteriz. Bundan sonra Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmeti veren Ziraat Mühendislerinin asla yalnız değildir. Onların özlük, sosyal ve diğer haklarını sonuna kadar koruyacağız. TAR-DER ile sesimiz artık daha gür çıkacak” dedi.

TAR-DER’in Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sisteminin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, hizmet kalitesinin artırılması ve kurumsal altyapısının oluşturulması konularında çalışmalar yapacağını anlatan Özzengin, “TAR-DER Tarımsal Yayım ve danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşlar ile bu sistem içerisinde yer alan Tarım Yayımcısı ve Danışmanlarına yardımcı ve destek olmak amacı ile kurulmuştur” ifadelerini kullandı.

Üyeler arasında; mesleki, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda gelişme, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak, tarımsal alanda lise, ön lisans, lisans/lisansüstü düzeyde eğitim almış, Tarım Yayımcısı ve Danışmanlarının mesleki ve sosyal yönden günün koşullarına uygun bir şekilde yetiştirilip, hazırlanmalarına yardımcı olmak istediklerini belirten Özzengin, “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sistemi içerisinde yer alan ve Yetki Belgesi sahibi danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların; ilgili kanun, yönetmelik, tebliğ, uygulama esasları ve talimatlar kapsamında belirlenen görev ve sorumluluklarını yerine getirmelerine yardımcı olmak ve bu kapsamda diğer ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak”

“Tarımsal işletme sahiplerinin bilgi, teknik ve yöntemler konusundaki ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli düzeyde karşılanması ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde, danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların; çalışma programlarının hazırlanmasında ve çalışmaları esnasında meydana gelen sorunların tespiti ve çözümünde çaba göstermek, derneğe üye danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların başarı göstergelerinin yükseltilmesinde ve farkındalık yaratmalarında; yardımcı olmanın yanı sıra Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sistemi ile ilgili sorunların tespiti ve çözümü, hizmet kalitesinin artırılması vb. konularda başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve tarım sektörünün diğer bütün paydaşları ile işbirliği yapmak, üyeleri temsil etmek ve üyeleri ile Bakanlık arasında bir köprü oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM