Güneyin Sesi Gazetesi
“Adalet istiyorum sahip çıkan yok”
Sosyal Medyada Paylaş
Tahir Aşkın Kısacık

“Adalet istiyorum sahip çıkan yok”

Güneyin Sesi Gazetesi- Savcu Bozkurt isimli vatandaş , 4 yıl önce öldürülen kardeşinin katil zanlılarının ceza almadığını iddia etti. Suçu katilin babasının üstlendiğini belirten Bozkurt, durumu Gaziantep’te  CHP’nin  Belediyeler Çalıştayı’na katılan  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na  anlatmak istese de çabaları sonuçsuz kaldı. Bozkurt, “Adalet istiyorum kimse benimle muhatap olmuyor, sahip çıkmıyor, bu davanın peşini bırakmayacağım” dedi.

 

Gaziantep’te yaşayan Savcu Bozkurt’un kardeşi 2017 yılında Şanlıurfa’nın Birecik Jandarma Karakolu ününde husumetli olduğu 5 kişi tarafından sobayla ölümüne darp edildi. Beyin kanaması geçiren şahıs 12 gün yoğun bakım servisinde kaldı. Tedavisi tamamlayan Bozkurt’un kardeşi, yine husumetli olduğu kişiler tarafından pusuya düşürülüp köy yolunda öldürüldü. Olayda bir çok kişi ağır yaralandı. Savcu Bozkurt’un iddiasına göre cinayette gerçek katiller değil de babaları suçu üstüne aldı. Yaşından dolayı cezası kısa tutulan babanın 3 yıldır cezaevinde olduğunu söyleyen Bozkurt, 3 yıl daha ceza yattıktan sonra özgür olacağını belirtti.

KİMSE BANA SAHİP ÇIKMADI

Geçtiğimiz tarihlerde Gaziantep’ten Ankara’ya kadar “Adalet Yürüyüşü” yapan ve 12 günün sonunda Ankara vardığın da muhatap bulamadığını söyleyen Bozkurt, “Herkesi ölümüne vurdular, babalarının da suçu üstlenmesi için plan kurdular. Seçim zamanında sokaklara çıkıldığı zaman bütün milletvekilleri diyor ki “Biz halktan yanayız” maalesef halktan yana olsalardı ben buradan Ankara’ya kadar yürüdüm birisi bana yol gösterirdi, hiç kimse bana sahip çıkmadı. Lütfen sayın cumhurbaşkanımız sesimizi duyun benim kardeşimi öldüren gerçek katiller dışarıda konuyla ilgili hakim ve savcıları şikayet ediyorum ama kabul olmuyor. Fakat kamera görüntüleri, kardeşimin raporu her şey elimizde mevcut, kardeşim defalarca öldürüleceğini bildirmiş. Öldürdüler yani” dedi.

 

SİZ BİZİMLE BAŞEDEMEZSİNİZ DİYORLAR

Bozkurt, katil zanlılarının kendisi ve ailesine “Siz bizimle baş edemezsiniz” tarzında cümleler kurduğunu söyleyerek, “ Ben adalet istiyorum bunların bir oğlu FETÖ’cüdür, 8 ay görevinden atıldı. Biz ne yapsak da onlar diyor ki “Siz bizimle baş edemezsiniz” Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak. Gaziantep’te Ankara’ya kadar 12 gün boyunca yol yürüdüm. Ayaklarım paramparça oldu bir hafta Ankara’da bekledim. Sayın cumhurbaşkanımızla görüşebilmek için maalesef kimse benimle görüştürmedi. Sayın Kılıçdaroğlu burada kendisi Ankara’dan İstanbul’a kadar yol yürürken arkasından en az 3 bin kişi vardı. Adalet için yürüyordu. Ben de adalet için Ankara’ya kadar yürüdüm. Neden Kılıçdaroğlu beni gündeme getirmiyor” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır ©