• DOLAR
  7,4294
  %1,04
 • EURO
  8,9820
  %0,29
 • ALTIN
  412,55
  %-1,39
 • BIST
  1.471
  %-1,13
Antep değil Gaziantep

Antep değil Gaziantep

Güneyin Sesi Gazetesi-Antep’e destansı  şehir savunmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 8 Şubat 1921 tarihinde  ‘Gazilik’ unvanının verilişinin 100. yıl dönümünü kutluyoruz.

BAKAN GÜL: GAZİLİK UNVANININ ONURUNU YAŞIYORUZ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bugün İstiklal Mücadelemizin sembol şehirlerinden olan Gaziantep’e, Türkiye Büyük Millet Meclisitarafından Gazilik unvanı verilişinin 100. yıl dönümü onurunu yaşıyoruz. Şehrimizin destansı mücadelesi ülkemizin tam bağımsızlık yolundaki ilerleyişinde Anadolu’nun diğer şehirlerine moral ve ilham kaynağı olmuştur” dedi.

VALİ GÜL: HEMŞEHRİLERİMİN GAZİLİK GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Gaziantep Valisi Davut Gül, ” 100. yıl dönümünü büyük bir onur ve coşkuyla kutladığımız Gazilik günümüzde, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, bütün hemşehrilerimin Gazilik gününü kutluyorum” dedi.

ŞAHİN : ANLAMLI VE ONURLU BİR UNVAN

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 8 Şubat Ayıntap’a “Gazilik” unvanı verilişinin 100’ üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin mesajında, bundan 100 yıl önce ,yürekleri ve vatan sevgileri memleket kadar büyük Anteplilerin düşman karşısında gösterdiği direnişle yazdığı kahramanlık destanı sonucunda, şehrin şanlı tarihinin “Gazilik” gibi anlamlı ve onurlu bir unvanla taçlandığını aktardı.

TAHMAZOĞLU: ONUR  VE COŞKU İÇİNDEYİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Kurtuluş yıllarında 11 ay süreyle verdikleri çetin mücadele ve dünyada eşi benzeri olmayan tarihe mal olmuş örnek savunmayla, şehrimizin ‘Gazilik unvanı ile taçlandırılmasının 100. Yıl dönümünü kutlamanın büyük onur ve coşkusu içerisindeyiz” dedi.

FADILOĞLU: MİNNET, ŞÜKRAN VE RAHMETLE

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Antep’e ‘Gazi’ unvanının verilişinin 100. yıl dönümünde, “Tarihi, vatan uğrunda döktükleri kanlarla yazan tüm şehitlerimizi; minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlıklı bir ömür, vefat edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

ÜNVERDİ: ŞANLI ECDADIMIZ

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’e “Gazi” unvanı verilişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Aziz vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunda destansı bir mücadele vererek Antep’i Gaziantep yapan şanlı ecdadımızı rahmet ve şükranla anıyorum”  dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM