• DOLAR
  9,3078
  %0,15
 • EURO
  10,8331
  %0,06
 • ALTIN
  529,34
  %0,13
 • BIST
  1.430
  %0,86
Araban Kaymakamlığından yetim, öksüz ve engelli çocuklara çocuk odası takımı

Araban Kaymakamlığından yetim, öksüz ve engelli çocuklara çocuk odası takımı

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep’in Araban Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen Yetim Gülerse Dünya Güler Projesi’nin 7. etabında kurulan 20 çocuk odasının daha açılışı yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Araban Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce yürütülen ve Araban Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen proje ile ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki yetim, öksüz ve engelli çocuklar için kurulan çocuk odalarının açılışına Araban Kaymakamı Abdulhamit Mutlu ve eşi Nesrin Mutlu, Araban Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Murat Tilki ve Araban Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Orhan Behcet katıldı.

Geçen nisan ayında başlayan ve 11 aydır süren Yetim Gülerse Dünya Güler Projesi’nin 7’inci etabında ilçe merkezi ve kırsalındaki 20 aile olmak üzere toplam 90 ailenin 240 yetim, öksüz ve engelli çocuğunun hayalleri gerçekleştirildi.

Kaymakam Abdulhamit Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, her biri ortalama 15 bin liraya mal olan odalara toplam yaklaşık 1 milyon 200 bin lira bütçe harcanarak ilçe merkezi ve kırsalındaki tüm yetim, öksüz ve engelli çocukların tamamının hayallerini gerçekleştirene kadar projenin devam edeceğini belirterek, “Yetim, öksüz ve engelli çocuklarımız bizim en hassas yanımızdır. Araban Kaymakamlığı olarak onların her türlü ihtiyaç ve isteklerinin temini için yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Mutlu, çocuklardan eğitimlerini başarılı şekilde tamamlamalarını isteyerek, “Sizlerden isteğimiz vatana ve millete hayırlı evlatlar olmanızdır.” dedi.

Çocuklar ise Kaymakam Mutlu’ya teşekkür ederek, “Allah devletimizden razı olsun.” ifadesini kullandılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM