• DOLAR
  9,6063
  %1,12
 • EURO
  11,1779
  %0,89
 • ALTIN
  552,98
  %1,54
 • BIST
  1.480
  %1,68
Atatürk’e hakaret eden eski muhtara soruşturma talebi

Atatürk’e hakaret eden eski muhtara soruşturma talebi

Güneyin Sesi Gazetesi-Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından 100 lira üzerinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün resmimi kaldırarak Osmanlı Devleti Padişahı Abdülhamit Han’ın resmini koyarak ‘Yeni 100’lük banknot birazda böyle kudursunlar’ yazması  üzerine Değirmiçem Mahallesi eski muhtarı M. Şinasi Yılmaz’a yönelik  Gaziantep Barosu başkanı ve avukatlar tarafından soruşturma talebinde bulunuldu.

 

Gaziantep’te geçtiğimiz günlerde Değirmiçem Mahallesi eski muhtarı M. Şinasi Yılmaz’ın  sosyal medya hesabı üzerinden 100 lira üzerinde bulunana Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini kaldırarak Osmanlı Devleri Padişahı Abdülhamit Han’ın resmimi koyması büyük tepki almıştı. Eski muhtar Yılmaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini değiştirdikten sonra yine sosyal medya hesabından ‘Yeni 100’lük banknot birazda böyle kudursunlar yazması Atatürk aziz hatırasına saygısızlık olarak değerlendirildi.

 

Bu duruma sessiz kalmayan Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, Av. Önder Alkurt,Av. Mehmet Cihan Mercimek,  şüpheli hakkında ‘halkın kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, nefret ve ayrımcılık ve Atatürk’ün manevi mirasına saygısızlık suçlarından iddianame hazırlanması ve kamu davası açılarak kovuşturma başlatılmasını talep etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM