• DOLAR
  9,7379
  %1,41
 • EURO
  11,3193
  %1,13
 • ALTIN
  564,04
  %1,93
 • BIST
  1.484
  %0,25
Baba seni niye işten çıkardılar ?

Baba seni niye işten çıkardılar ?

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep’te bir halı ve iplik fabrikasında kod 46 (işçinin hırsızlık yapması ve işverenin meslek sırlarını deşifre etmesi) bahanesiyle tazminatsız işten atılan Mehmet Kılıç’ın kızıyla sohbeti yürek dağladı. Altı yaşındaki Zeliha’nın  ‘Baba seni niye işten çıkardılar’ sorusuna verecek cevap bulamadığını söyleyen emekçi Kılıç, “O soruyu duyunca yutkunamadım. Sofranın başında oturuyordum, kalktım bir köşeye oturdum, gözlerim doldu. Beni hırsızlıktan çıkardılar diyemedim” dedi.

HIRSIZ DAMGASI YİYORLAR

Gaziantep’te Angel Halı ve İplik Fabrikası’nda çalışan Mehmet Kılıç  yaklaşık bir ay önce skandal kod-29’un ayrıştırılmasıyla oluşan kod 46 ile tazminatsız işten atıldı. Hırsız damgası yiyerek  tazminatsız işten atılan  evli ve 4 çocuk babası Kılıç küçük kızıyla yaptığı bir sohbetin kendisini derinden yaraladığını söyledi.  Kızı 6 yaşındaki Zeliha’nın   ‘Baba seni niye işten çıkardılar’ sorusu karşısında gözlerinin dolduğunu belirten Kılıç, “Beni hırsızlıktan çıkardılar kızım diyemedim” şeklinde konuştu.

HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Yetkililerden yardım istediğini söyleyen Kılıç, “Gelir olmayınca giderleri karşılayamıyoruz. Çocuklarıma ve eşime karşı mahcup bir durumdayım başım yerde geziyorum. Sokağa çıktığında çocuğun bir şey istediğinde bir liralık bir şeyi alamıyorsan böyle insanın ne gereği var. Yetkililerin sesimizi duymasını bekliyoruz. İşe iademizi bekliyoruz. Ben kimseden para pul istemiyorum. Ben ve 63 arkadaşımın hakkını istiyorum. Yetkililerden bizlere bir an önce işsizlik maaşı bağlamasını ve işe tekrar dönmeyi istiyorum “dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM