• DOLAR
  9,7540
  %1,58
 • EURO
  11,3403
  %1,32
 • ALTIN
  564,50
  %2,01
 • BIST
  1.484
  %0,30
Babacan: Talimat telefonları gitmeyecek

Babacan: Talimat telefonları gitmeyecek

Güneyin Sesi Gazetesi-DEVA Partisi 1’inci Olağan Gaziantep İl Kongresi’ne katılan Parti Genel Başkanı Ali Babacan, “Savcılara ve hakimlere talimat telefonları gitmeyecek. Aracılar gidip tehdit ve teşvik uygulamayacak” dedi.

DEVA Partisi 1’inci Olağan Gaziantep İl Kongresi Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleşti. Bir otelde düzenlenen kongreye parti yönetimi ve üyelerinin yanı sıra Gazeteci İsmail Saymaz da katıldı.

NOT VE PUSULA GİTMEYECEK

Mevcut iktidarın hakim ve savcıları talimatla yönlendirdiğini söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  ” Söz veriyorum ve DEVA Partisi olarak taahhüt ediyoruz ki yönetiminde ve iktidarında savcılara ve hakimlere talimat telefonlara gitmeyecek. Savcılarımıza hakimlerimize notlar pusulalar  gitmeyecek. Aracılar gidip tehdit ya da teşvik uygulamayacak. Tabi ki böylesine bir bağımsızlık alanında da yargımızın gerçek anlamda tarafsız bir şekilde çalışmasını beklemekte bizim en önemli önceliğimiz olacak” dedi.

KHK UTANCINA SON

TBMM’ye ait olan bir yetkinin KHK ile tek bir imzayla kanun haline geldiğini belirten Başkan Babacan,” Kararnamelerle devlet yönetmeyeceğiz. Bu ne demek? KHK utancı var ya buna son vereceğiz. Kanun hükmünde kararname yani bir kararname yayınlanıyor, tek bir imzayla ve bu yayınlanan kararname kanun hükmünde yani TBMM’ye ait olan bir yetki yüzde 90’ın üstünde bir temsil gücü olan 600 tane milletvekilinden olan bir yetkiyi alıyorsunuz ve tek bir imzayla bu bir kanun hükmünde kararnamedir deyip yayınlayıp geçiyorsunuz. Biz buna son vereceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM