DOLAR 18,6319 -0.05%
EURO 19,4368 0.91%
ALTIN 1.058,961,08
BITCOIN 3188743,80%
Gaziantep
11°

KAPALI

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

BAŞKAN İBRAHİM AY’IN AVUKATLARINDAN KAMUOYUNA DUYURU!

BAŞKAN İBRAHİM AY’IN AVUKATLARINDAN KAMUOYUNA DUYURU!

ABONE OL
12 Eylül 2022 19:34
BAŞKAN İBRAHİM AY’IN AVUKATLARINDAN KAMUOYUNA DUYURU!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ay Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ın tutuklanması ile ilgili olarak Avukatları Bektaş Şarklı ve İskender Kahraman’dan açıklama geldi. Yapılan açıklamada gizlilik kararı kalkan iddianamede hiç bir delil ya da bilgi belge bulunamadığı dile getirilirken, başkan İbrahim Ay’ın beraat edeceğine inançlarının tam olduğunu söylediler. Avukatlar tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Müvekkil İbrahim Ay’ın 28/06/2022 tarihinde tutuklandığı ve yaklaşık 4,5 yıl önceki bir olayla ilgili olarak bugün itibarıyla savcılık makamı tarafından iddianame düzenlenmiş ve Gaziantep 4.Ağır Ceza Mahkemesince iddianame kabul edilmiş olup gizlilik kararı ortadan kalkmıştır.

Biz İbrahim Ay’ın avukatları olarak aşağıdaki hususları kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunuyoruz.

1-) Söz konusu dosyanın, 4 yıl aradan sonra yeniden işleme alınma sebebi müşteki vekilinin , müvekkil hakkında BİZZAT 6 defa cezaevinde görüşmeleri ve ikna sonucunda savcılığa ya da mahkemeye değil doğrudan (!) müşteki vekiline gönderilen bir dilekçeyle başladığı,

2-) Soruşturma savcısının olayın faili olan kişinin ifadesinin alınmasından kısa bir süre sonra (2021 yılı Eylül ayında) o dönemdeki Başsavcılıkça değiştirilmesi ve yeni atanan savcının ise hemen dosyada gizlilik kararı almış olması,

3-) Gizlilik kararının alınmasından sonra , dosyada bulunmayan HTS kayıtlarının kimden ,nasıl ,gerçek olup-olmadığı belli olmayan ve sadece müştekinin dosyaya sunduğu bir kayıtla işlem yapıldığı ,

4-) Müştekinin ifadesinden yaklaşık 5 ay sonra müvekkil İbrahim Ay’ın 2018 yılında aynı suçtan dolayı almış olduğu TAKİPSİZLİK KARARINI da sadece müştekinin sunmuş olduğu HTS kayıtlarıyla kaldırmış olması da ,bu HTS kayıtlarının da dosyanın diğer sanığı S.O.M ile müvekkilin 11 sn.lik ofis telefonuyla (Ay Medya santrali) görüşmesini sebep göstermiş olması ,ancak S.O.M’nin aynı gün ve saatler aralığında yaklaşık 15 gazeteciyle görüşmesinin olduğu hatta bu gazete sahiplerinden 1 tanesinin de aynı gün S.O.M ile 6 defa görüşmesinin olduğu ,bu değerli gazetecinin de kamuoyunca bilinen bir isim olduğu göz önünde bulundurulduğunda kişinin HTS kaydı ile suçlamanın ne kadar mesnetsiz olduğu aşikardır.

Şöyle ki;

O tarihte bir dernek başkanı olan S.O.M’nin Gaziantep Üniversitesi Bahar Şenlikleri için tüm gazeteler ve gazeteciler ile görüşme yaptığı nettir.

Tüm bunların yanında müvekkil hakkında takipsizlik kararının kaldırılması ve akabinde tutuklanmasına konu iddia 11.sn.lik HTS kaydı ve ortak baz bilgisi olduğu dışında iddianamede herhangi bir maddi delil ya da bilgi belge bulunmamaktadır.

 

Müvekkil hakkındaki yargılama sonunda BERAAT edeceğine inancımız tam olup, kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunarız. 12/09/2022”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r