• DOLAR
  9,3131
  %-0,19
 • EURO
  10,8607
  %0,09
 • ALTIN
  533,53
  %0,77
 • BIST
  1.434
  %1,15
BAŞKAN TAHMAZOĞLU “GERİ DÖNÜŞÜMLE HEM ÜLKE HEMDE VATANDAŞLAR KAZANIYOR”

BAŞKAN TAHMAZOĞLU “GERİ DÖNÜŞÜMLE HEM ÜLKE HEMDE VATANDAŞLAR KAZANIYOR”

Güneyin Sesi Gazetesi- Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı sıfır atık projesi kapsamında geri dönüşümde çok önemli yol kat eden Şahinbey Belediyesi bu konudaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bankam Atık noktasını ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, burada vatandaşlarla sohbet ederek, geri dönüşümün önemini ve bu bilincin gelecek nesillere de aktarılmasını istedi.
GERİ DÖNÜŞÜM ÖNEMLİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bankam Atık Projesiyle hem ülkenin hem de vatandaşların kazandığını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak sıfır atıkla alakalı çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu sıfır atık projesi ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Bizde buna destek olmak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Özellikle çöpe atılan fakat aslında çöp olmayan geri dönüşümle yeniden ekonomiye kazandıracağımız plastikleri, cam şişeleri, teneke kutuları, kartonları ve kağıtları Bankam Atık noktalarımızda topluyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızı teşvik etmek için çeşitli hediyeler veriyoruz. Vatandaşlarımızın evlerinde veya iş yerlerinde topladıkları geri dönüşüm malzemeleri tartılarak alınıp bunun karşılığında bisiklet, top ve temizlik ürünleri gibi eşyaları vatandaşlarımıza hediye olarak veriyoruz. Özellikle okullar açık olduğu zaman çocuklarımıza geri dönüşümün önemini anlatarak onlara bu alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak şuanda günlük 120 ton geri dönüşüm malzemesi topluyoruz. Hedefimiz bunu 500 tona kadar çıkarmak. Bu hedefi vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. Vatandaşlarımızın bize vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOK FAYDALI BİR PROJE

Bankam atık projesinin oldukça faydalı olduğuna dikkati çeken vatandaşlar, “Çevremizin temiz kalması ve atıkların geri dönüşümü noktasında çok hassas olmalıyız. Çocuklarımızı da bu doğrultuda yetiştirmeliyiz. Şahinbey Belediyemizin Bankam Atık projesini bu anlamda çok faydalı buluyoruz. Atıklar geri dönüşüme kazandırılırken, hem de bizler kazanmış oluyoruz. Böyle bir proje yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM