DOLAR 18,8377 0.01%
EURO 20,2033 -0.01%
ALTIN 1.133,680,18
BITCOIN 4371001,35%
Gaziantep

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Beka, AKP-MHP’nin iktidar BEKAsıdır”

“Beka, AKP-MHP’nin iktidar BEKAsıdır”

ABONE OL
22 Kasım 2022 10:21
“Beka, AKP-MHP’nin iktidar BEKAsıdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Halkların Demokratik Partisi, Demokratik Bölgeler Partisi, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi, Yeşiller Sol Parti Gaziantep il örgütleri ve 78’liler Meclisi tarafından Yeşilsu Meydanı’nda yapılması planlanan basın açıklamasına Valilik tarafından izin verilmedi.

İl binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, “19.11.2022 Cuma günü gece geç saatlerde TSK tarafından İSTANBUL / TAKSİM’de meydana gelen terör saldırısı bahane edilerek çoğunluğu Kürtlerin yaşadığı bölge olan Suriye’nin Kuzeyi yani ROJAVA bölgesine yönelik savaş uçakları ile bombardıman gerçekleştirilmiştir. İstanbul ‘da yaşanan terör saldırısının hakikati henüz aydınlatılmamışken ve kamuoyunda birçok soru işaretiyle duran bir saldırı bahane edilerek ROJAVA’ya saldırmak ülkemiz açısından dünya kamuoyunda ve dış politikada telafisi zor sonuçlar doğurmasına sebebiyet vermektedir. Ekonomik krizin giderek derinleştiği bu ortamda bu saldırı harekâtı ülkemizin dış tehditlerden korunma gerekçesinden çok mevcut siyasal iktidar olan AKP-MHP iktidarının ülke içerisinde gün geçtikçe kaybettikleri iktidarlarına yönelik iktidarı milliyetçilik ve hamaset üzerinden tekrardan kazanma çabaları olmaktan öte başka bir gerekçe değildir. Yani söz konusu olan ‘’BEKA ‘’ vatanın bekasından çok AKP-MHP ‘nin iktidar ‘’BEKA’’sıdır.

Biz aşağıda imzası olan Gaziantep’te faaliyet gösteren siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri olarak ülkemizin sırf bazı siyasal partilerin kendi menfaatleri ve iktidarları için ‘’SAVAŞ’’a sürüklenmesini kabul etmiyor ve bu saldırıların çok daha fazla can kaybına sebebiyet vermeden son bulmasına yönelik kamuoyuna çağrıda bulunmak üzere 21.11.2022 tarihinde Gaziantep YEŞİLSU PARKI’ında bir araya gelerek bir basın açıklaması gerçekleştirmek istedik fakat bizlerin anayasa ile güvence altına alınmış olan ve en demokratik hakkımız olan basın açıklaması hakkımız Gaziantep Emniyetince ellerinde herhangi bir hukuki ve resmi bir belge olmaksızın keyfi tutumlarla yasaklanmış ve açıklama yapacağımız alan barikatlarla kapatılarak açıklamaya katılmak isteyen yurttaşların katılmaları gözaltı ve saldırı tehditleri engellenmiştir. Kamuoyunun güvenliğini sağlamakla mükellef olan kolluk kuvvetleri bu tutumla bir kez daha kamuoyunun polisi olmaktan çok AKP-MHP iktidarının polisi olarak siyasal iktidarın yasakçı zihniyetine alet edilmiştir. Bu engellemelerin toplumsal barıştan ziyade savaşa hizmet ettiğini belirtmek ister ve bu anti-demokratik tutumu kınadığımızı bu konudaki yasal haklarımızın keyfi gerekçelerle engellemesini yargıya taşıyarak engellemeyi gerçekleştiren ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isteriz. Bu yasakçı ve savaş politikalarının BARIŞ’tan çok SAVAŞ’a hizmet ettiğini bir kez daha yinelemek isteriz” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r