DOLAR 19,0462 0.03%
EURO 20,7447 0.3%
ALTIN 1.212,120,57
BITCOIN 529699-1,80%
Gaziantep
12°

AÇIK

16:40

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

BU ETKİNLİKTE PEDALLAR İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DÖNECEK

BU ETKİNLİKTE PEDALLAR İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DÖNECEK

ABONE OL
26 Ocak 2022 13:58
BU ETKİNLİKTE PEDALLAR İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN DÖNECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GÜNEY’İN SESİ GAZETESİ- Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2.1 kategori yarışlarından biri olan ve küresel bisiklet ekosisteminin en önemli profesyonel yol bisikleti yarışlarından biri haline gelen Tour of Antalya, Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından, AKRA Hotel ana sponsorluğunda; Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Airport ve Touristica’nın co-sponsorluğunda 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Dünyanın saygın bisiklet takımlarına dört gün boyunca ev sahipliği yapacak ve Antalya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak bu dev organizasyonun lansmanı; Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, kamu kurumlarının ve sponsor markaların temsilcilerinin yanı sıra medya mensuplarının katılımı ile AKRA Hotel’de düzenlendi. Lansmanda yarışa katılacak takımlar da ilk kez açıklandı. Organizasyonun takım listesi şu şekilde olacak: Pro Kıta Takımı: Alpecin – Fenix (Belçika), Uno – X Pro Cycling Team (Norveç), Bingoal Pauwels Sauces WB (Belçika), Sport Vlaanderen – Baloise (Belçika), Drone Hopper – Androni Giocattoli (İtalya), Bardiani – CSF – Faizane (İtalya), Gazprom Rusvelo (Rusya), Eolo – Kometa Cycling Team (İtalya), Human Powered Health (Amerika Birleşik Devletleri), Team Novo Nordisk (Amerika Birleşik Devletleri).

Kıta Takımı: Bike Aid (Almanya), Hre Mazowsze Serce Polski (Polonya), Minsk Cycling Club (Belarus), Leopard Pro Cycling (Lüksemburg), Wildlife Generation (Amerika Birleşik Devletleri), Sakarya BB Pro Team (Türkiye), Spor Toto Cycling Team (Türkiye), Wiv Sungod (Büyük Britanya), Team Felbermayr Simplon Wels (Avusturya), Abloc CT (Hollanda), Saris Rouvy Sauerland Team (Almanya), Team Corratec (İtalya). Milli Takım: Almanya Milli Takımı

Organizasyonun değişiklik yapılan etap programı ise şu şekilde:

  1. Etap: Side – Antalya (10 Şubat 2022 Perşembe)
    II. Etap: Kemer – Antalya (11 Şubat 2022 Cuma)
    III. Etap: Aspendos – Termessos (12 Şubat 2022 Cuma)
    IV. Etap: Antalya – Antalya (13 Şubat 2022 Pazar)

“Tour of Antalya, çok değer verdiğimiz bir organizasyon”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, büyük heyecan duydukları organizasyon ile ilgili şunları söyledi:

“Tour of Antalya; şehrimiz için çok önemli, büyük değer verdiğimiz ve büyük hedeflerimizin olduğu bir organizasyon. Bir spor şehri olan Antalya’da böylesine büyük, uluslararası bir organizasyonu hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Dünya çapında, kendi kategorisinin en önemli yarışlarından biri haline gelen bu organizasyona olan desteğimizi 2022 yılında daha da artırıyoruz. Genişleyen yayın ağı ile yarışımızın, şehrin tanıtımına daha da güçlü katkı vereceğine eminiz. Şehrimizin en önemli değerlerinden biri haline gelen Tour of Antalya’ya tüm halkımızı davet ediyoruz. Bu markamızı hep birlikte büyütmeyi sürdüreceğiz.”

“Üzerimize düşen tüm çalışmaları gerçekleştirdik”

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Tour of Antalya’yı büyük bir kazanç olarak gördüklerini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise lansmanda şu açıklamaları yaptı:

“Tour of Antalya, şehrimiz için büyük bir kazanç olan, şehrimize büyük katkı sağlayan bir organizasyon. Dünyaca ünlü takımları ve bisikletçileri Antalya’da ağırlayacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm kurum ve kuruluşlarla, sponsorlarımızla bu organizasyonu daha da başarılı kılmak için güç birliği yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm çalışmaları gerçekleştirdik. Yarışın başından sonuna kadar sorunsuz şekilde seyredeceğine inanıyoruz. Şimdiden katılacak takımlara, sporculara, organizasyon komitemize ve tüm paydaşlara başarılar diliyoruz. Biz de tüm Antalyalıları bu değerli yarışımızı takip etmeye davet ediyoruz.”

“Bisiklet dünyasında çok önemli bir yere sahip”

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ise şu yorumları yaptı:

“Bisiklet ailesinden önemli paydaşları bir araya getiren Tour of Antalya, bisiklet dünyasında çok önemli yere sahip organizasyonlardan biri haline geldi. Özellikle 2.1 kategorisinde yarışan çok önemli takımlara ev sahipliği yapan bir yarış. Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak ülkemizin en önemli turistik noktalarından biri olan Antalya’da gerçekleştirilen bu yarışın ulaştığı noktadan çok mutluyuz. İnanıyoruz ki bu gelişimini 2022 yılında da hız kesmeden sürdürecek. Federasyon olarak organizasyona bu yıl da tüm gücümüzle destek vereceğiz. Tüm katılımcılara şimdiden başarılı bir yarış diliyoruz.”

“Vizyon projemizin istikrarlı gelişimi bizi çok mutlu ediyor”

Tour of Antalya’nın çok kısa süre içerisinde geldiği yerin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren AKRA Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ise organizasyon ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “AKRA Hotels olarak vizyon projemiz olan Tour of Antalya’nın istikrarlı gelişimi sebebiyle çok mutluyuz. Antalya’yı bir bisiklet destinasyonu yapma hedefimizde emin ve güçlü adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Tour of Antalya, AKRA Hotels olarak şehrimize ve halkımıza bir hediyemiz. Organizasyonumuzu daha da büyütmemize destek veren tüm kamu kuruluşları ve sponsorlara teşekkür ediyoruz. Bu katkılar sayesinde Antalya, bölgenin en önemli bisiklet merkezlerinden biri olmaya devam edecek.”

“Bisiklet ailesi bu yarışı çok özledi”

Yarış hakkında teknik bilgileri medya mensupları ile paylaşan Tour of Antalya Genel Direktörü ve Argeus Travel & Events Sahibi Aydın Ayhan Güney, lansmanda şunları söyledi: “Covid-19 salgını sebebiyle bir yıl ara vermek durumunda kaldığımız organizasyonumuz, bisiklet ailesi tarafından çok özlendi. Bir yıllık araya rağmen pek çok takım aylar öncesinden yarışımıza katılacağını bildirdi. Bu yıl da katılımcı takımların düzeyinden çok memnunuz. Organizasyonumuzun Antalya’da kalıcı bir bisiklet kültürü oluşumuna daha da güçlü destek vereceğine eminiz. Her yıl Tour of Heaven – Cennet Turu mottosuyla gerçekleştirdiğimiz yarışımızın bu yılki temasını ise ‘İklim Değişikliği Farkındalığı’ olarak belirledik. Bu temamızla birlikte herkesi sürdürülebilir bir geleceği etkin kılmak adına eyleme geçmeye çağıracağız. Bu tema doğrultusunda çeşitli iletişim projeleri ve farkındalık sürüşü de gerçekleştireceğiz. Yeni temamız, lider formalarımız içerisinde de yer alacak. AKRA Hotel sponsorluğunda olacak Genel Klasman forması, Tour of Antalya’nın kurumsal rengi olan Magenta renkte olacak. Magenta forma, yarışın en güçlü sporcusu tarafından giyilecek. Yeşil renkli ‘İklim Değişikliği Farkındalığı Forması’ ise Fraport TAV Antalya Airport sponsorluğunda olacak. Bu forma, İklim Değişikliği Farkındalığı primlerini kazanan sporcular tarafından giyilecek.

En iyi sprinterlerin giyeceği sarı formaya ise Touristica sponsorluk yapacak. Antalya güneşinden ilham alınarak üretilen sarı forma, sprint kapıları arasındaki mücadelenin en iyisi tarafından giyilecek. Corendon Airlines sponsorluğunda olacak turuncu forma ise Antalya’nın ait olduğu coğrafyanın en önemli simgesi olan portakal ağacı meyvesini hatırlatacak. Turuncu formayı taşıyan sporcu, ‘dağların kralı’ olarak anılacak. Tour of Antalya 2022 ile bir kez daha Antalya’nın dünyanın en önemli yaz tatili destinasyonlarından biri olmasının yanı sıra kültür amaçlı seyahatler ve spor turizmi için de büyük değer taşıdığını vurgulayacağız.

“Etaplarımızı daha zorlu hale getirdik”

2022 yılındaki etapları belirlerken farklı etmenleri göz önünde bulundurduklarını belirten Tour of Antalya Yarış Direktörü Mutlu Erçevik ise medya mensuplarına şu bilgileri verdi: “Yarışçıların dört gün boyunca toplamda 600 kilometreden fazla yol kat edeceği yarışımız öncesinde etaplarımızı belirlerken hem bu yılki temamızı hem de takımların kalitesini göz önünde bulundurduk. Organizasyonumuza katılan takımlarımızın kalitesi bu yıl daha da arttı. Bu doğrultuda biz de etaplarımızı daha zorlu hale getirecek çeşitli değişiklikler yaptık. Yeni etap yapımız, katılımcı takımlardan ve bisiklet otoritelerinden çok olumlu geri dönüşler de aldı. Antalya’da dört gün boyunca üst düzey bisiklet heyecanı yaşanmasını sağlayacak Tour of Antalya, kurumsal destekçileri ve sponsorlarıyla bisiklet ailesini de büyütmeye devam ediyor. Organizasyonun kurumsal destekçileri ve sponsorları ise şu şekilde olacak: Kurumsal Destekçiler: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Kepez Belediyesi, Manavgat Belediyesi, Kemer Belediyesi, Döşemealtı Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Antalya Tanıtım Vakfı, Spor Turizmi Birliği (STB) ve Akdeniz Reklamcılar Derneği.

Ana Sponsor: AKRA Hotels

Co-Sponsorlar: Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Airport ve Touristica.

Sponsorlar: Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Barut Hotels, Diana Travel, Paloma Hotels, Salcano, Regnum Carya, Shimano, Yaşam Hastaneler Grubu, Ceysu.

Destekçiler: Antalya Aquarium, Zemzem Grup ve Effect.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r