• DOLAR
  8,6742
  %0,40
 • EURO
  10,3770
  %0,65
 • ALTIN
  497,31
  %0,64
 • BIST
  1.410
  %0,53
Büyükşehir’le Vatandaşlar Sporundan Geri Kalmıyor

Büyükşehir’le Vatandaşlar Sporundan Geri Kalmıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Corona Virüs (COVID-19) mücadelesi kapsamında sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla “evde kal” çağrısına uyan vatandaşların günlük egzersizlerini gerçekleştirmek için spor hocaları eşliğinde örnek bir çalışma hayata geçirildi.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Corana Virüs salgınının dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte insan hayatında meydana gelen farklılıklar her geçen gün artarken Büyükşehir Belediyesi yeni bir etkinlik organize ederek, vatandaşların evlerinden çıkmadan sportif faaliyetlerini yürütebilmesine imkan sunuyor. Kentin farklı noktalarında rutin olarak gerçekleştirilen bu uygulamada; ikamet edilen evlerin balkonlarında yer alan halk, site bahçesindeki spor hocalarının telkinlerine uygun şekilde egzersizlerini yaparak hem moral ve motivasyon depoluyor hem de sporundan geri kalmıyor.

Dünya Sağlık Örgütünce (WHO) “pandemi” ilan edilerek küresel bir salgının varlığını kabul edilmesi, yaşam koşullarını değiştirirken insan sağlığına yönelik hassasiyet ve duyarlılık da ciddi bir boyuta erişti.  Sosyalleşmenin tehlike arz ettiği bu süreçte insanların evde geçirdiği zaman aralığının giderek artması gündelik alışkanlıklarda yeni konsept arayışına girilmesinin gereğini de beraberinde getirdi. Sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı olarak addedilen sportif aktivitelerin Gazi şehirde düzenli aralıklarla yapılması için devreye giren Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu yeni egzersiz uygulaması ise vatandaşı bu zor süreçte bir nebze de olsa sevindirdi.

Güneyin Sesi/Spor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM