• DOLAR
  7,4294
  %1,04
 • EURO
  8,9820
  %0,29
 • ALTIN
  412,55
  %-1,39
 • BIST
  1.471
  %-1,13
Çaresizlik öldürdü

Çaresizlik öldürdü

Güneyin Sesi Gazetesi-Gaziantep’te yağmurun da etkisiyle çöken metruk binada anne Fatma Rahmun (60) hayatını kaybetti, 3 çocuğa da yaralanmıştı. Çaresiz kalan Suriyeli annenin kira ödeyemediği için riskli yapıda barınması yürek dağladı.

Gaziantep’in Savcılı Mahallesi’ndeki riskli durumdaki metruk bina yağmurun da etkisiyle çöktü. AFAD ve itfaiye ekipleri çöken binada göçük altında kalan Suriyeli aileyi arama-kurtarma çalışmalarına kısa sürede başladı. Enkazdan çıkarılıp Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 çocuğu ile tedaviye alınan anne Fatma Rahmun (60), doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayda yaralanan Ömer Halebi (25),Ahmet Cesim (22) ve Muhammed Cesim (20)’in ise hastanedeki tedavileri devam ediyor.

MAHALLELİ YEMEK VERİYORDU
Suriyeli ailenin 5-6 ay önce taşındıklarını söyleyen mahalle sakini 20 yaşındaki Şükrü Gündüz, “Yaşlı olan kadın dileniyordu. Mahalledekiler kendilerine yemek veriyordu, para yardımında bulunuyorlardı. Çocukları hiç evden çıkmıyordu. İlk başta evin alt katında oturuyorlardı, daha sonra üst kata çıktılar” dedi.

BAŞKA ÇARELERİ YOKTU
Suriyeli ailenin maddi imkânsızlıklardan dolayı riskli yapıdaki metruk binada barınmak zorunda kaldıkları öne sürüldü. Önceleri madde bağımlılarının mesken tuttuğu iddia edilen yapı çaresizliğin pençesine düşen Suriyeli bir annenin sonu oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM