• DOLAR
  9,6196
  %1,26
 • EURO
  11,2178
  %1,25
 • ALTIN
  560,09
  %2,85
 • BIST
  1.480
  %1,68
CHP Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Kara: Devlet kadını korumadı

CHP Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Kara: Devlet kadını korumadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Gaziantep İl Örgütü 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve uluslararası dayanışma günü dolayısıyla basın açıklaması düzenledi. Kırkayak parkında düzenlenen basın açıklamasına CHP Gaziantep il başkanı Lütfü Demir, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, Kadın Kolları MYK üyesi Siret Doğan ve partililer katıldı.

Gaziantep-Geçen 25 Kasım’dan bu yana kadına yönelik şiddetin artarak devam ettiğine dikkat çeken Kadın Kolları Başkanı Leyla Kara, “Kadınlar dün haklarını almak için nasıl meydanları boş bırakmadılarsa bugün de meydanlardalar” dedi.

‘DEVLET KADINI KORUMADI’

Kadınlar, her gün şiddete, tacize ya da tecavüze uğradığını aktaran Kara, “2019’un ilk on ayında 383 kadın öldürdü. Bunlar sadece medyaya yansıyanlar… Cinayetler kadınların en yakınları tarafından işlendi. Bazıları uzaklaştırma kararlarına rağmen öldürdü. Yani devlet kadını korumadı. İşte bu yüzden kadın cinayetleri politiktir. Geleceğimize ve hayatımıza sahip çıkmak için bir araya geldiğimiz ve şiddetsiz bir memleket hayal ettiğimiz bu günde biz daha çok bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız! Evde, sokakta, toplumsal yaşamda bizleri yok saymak için her gün yeni bir saldırı ile karşımıza çıkanlar umutlanmasın” diye konuştu.

Güneyin Sesi Gazetesi/Kadın 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM