• DOLAR
  8,5943
  %0,80
 • EURO
  10,1444
  %0,85
 • ALTIN
  487,96
  %1,51
 • BIST
  1.417
  %-0,09
CHP Gaziantep Kadın Kolu Başkanı Şevran: “Biz CHP’li kadınlar şimdi, hemen barış diyoruz”

CHP Gaziantep Kadın Kolu Başkanı Şevran: “Biz CHP’li kadınlar şimdi, hemen barış diyoruz”

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları 1 Eylül dünya barış günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Kadın Kolları başkanı Şevran, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde mesaj yayımladı.

Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Cemile Şevran yayımladığı mesajda; savaşın ve şiddetin sonuçlarını ortadan kaldırmak, acı çeken ve travmatize olan insanların sağaltılması ve topluma uyumlarının yeniden sağlanması kadar, savaşa her yönüyle karşı olmak vurgusu yapılırken şu ifadelere yer verildi:

“Savaşı ve şiddeti ortaya çıkaran, üreten toplumsal dinamikleri değiştirmek, savaşsız bir dünya yaratmak için çabalamayı da gerektirir. Savaşa karşı olmaksızın sadece onun yaralarını sarmayı hedefleyen bir yaklaşım yabancılaşmış ve kendi geleceğinde söz sahibi olma becerisini kaybetmiş yığınlar yaratmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle herkesi ortak geleceğimizin korunması ve toplumsal barışın sürdürülmesi için; savaşa ve şiddete karşı içtenlikli, onurlu ve kapsayıcı bir dayanışma oluşturmaya davet ediyoruz”

Başkan Şevran “İnsanca yaşam ancak barış ortamında mümkün olabilir. Onun için biz CHP’li kadınlar şimdi, hemen barış diyoruz. Evde, sokakta, yurtta ve dünyada gerçek bir barış istiyoruz. Biz çok iyi biliyoruz ki barışı savaş için diretenler değil, barış için direnenler getirecektir” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM