DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21098441,57%
Gaziantep
18°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP Milletvekili 10 Ocak Nedeniyle Açıklama Yaptı

CHP Milletvekili 10 Ocak Nedeniyle Açıklama Yaptı

ABONE OL
9 Ocak 2020 13:54
CHP Milletvekili 10 Ocak Nedeniyle Açıklama Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Güneyin Sesi Gazetesi– CHP’li Kaplan’ın açıklaması şöyle:

“17 yıllık AKP İktidarıyla birlikte; Basında Türkiye tarihinin en baskıcı, kısıtlayıcı ve sansürcü dönemini yaşıyoruz.

Basın; yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü güçtür.

Basın, toplumsal olaylar karşısında kamuoyu oluşturmak, demokrasinin güçlenmesine ve gelişmesine katkı sağlayan önemli bir misyona sahiptir.

Basın özgürlüğü, doğruluk ve tarafsızlık ilkelerinden taviz vermeden, hiçbir baskı, tehdit ve sansüre maruz kalmadan gazetecilerin görevini doğru bir şekilde yerine getirmesidir.

Basının özgür olmadığı bir ülkede ne demokrasiden ne de insan haklarından söz etmek mümkün olmaz. Bir ülkede basın ne kadar özgürse, demokrasi de o kadar güçlü olacaktır.

Ancak ne yazık ki; basın özgürlüğünü ülkemizde neredeyse yok sayılmaktadır.

AK Parti, halkın haber alma özgürlüğü, basın ve yayın özgürlüğüne yapılan darbelerle neredeyse bitirme noktasına getirmiştir.

Gazeteciler ve ifade özgürlüğünü savunanlar, haksız gerekçelerle demir parmaklıklar ardına kapatılmış, halkın haber alma özgürlüğü elinden alınmıştır.

Bugün ülkemiz, dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönmüştür.

Yandaş olmayan, yandaşı tutmayan; aksine doğruları, yanlışları kalemlerini eğmeden yazan gazetecilerimiz bugün AK Parti Hükümeti tarafından çok ciddi bir baskı ve sansürle karşı karşıya kalmaktadır.

Basın emekçilerimiz,  zor koşullarda görevlerini yaparken; ekonomik ve sosyal anlamda ne yazık ki hak ettikleri değeri görmemektedir.

Basın emekçilerimizin ekonomik ve sosyal haklarının sağlandığı, Gazeteciliğin suç olmadığı, sansürlenmediği, basın emekçilerinin fikirlerinden dolayı hapse atılmadığı, hedef gösterilmediği, işsiz kalmadığı bir ülke umuduyla;

Her türlü engele, baskıya, sansüre, şiddete karşı direnen,

Kalemini satmayan,

Kalemini güçten değil doğrudan yana kullanan, çalışan-çalışmayan tüm emekçi gazetecilerimizin hak ettikleri değeri görmeleri dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor; hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Güneyin Sesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r