• DOLAR
  8,4266
  %0,26
 • EURO
  10,0358
  %0,56
 • ALTIN
  496,09
  %1,40
 • BIST
  1.416
  %0,48
Chp Nizip İlçe Örgütü Kahraman’la Devam Dedi

Chp Nizip İlçe Örgütü Kahraman’la Devam Dedi

Çekişmeli bir seçime sahne olan CHP Nizip İlçe Örgütü kongresinde mevcut başkan Haluk Kahraman seçimi 45’e karşı 137 oyla kazandı.

Güneyin Sesi Gazetesi- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nizip İlçe Örgütü olağan kongresini düzenledi. Nizip Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen kongreye CHP İl Başkanı Lüftü Demir, CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya ile İrfan Kaplan, Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, CHP Eski İl Başkanı Hayri Sucu, İlçe Başkanı adayları Haluk Kahraman ve Mehmet Alagöz’ün yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. 2 adayın olduğu kongrede heyecan dorukta olurken kongre çekişmeli geçti.

 

‘DELEGE VE ÖRGÜT YAPIMIZI DEĞİŞTİRMELİYİZ’

Kongrede konuşan Bayram Yılmazkaya partisine delege eleştirisinde bulundu. Bir siyasi partinin en önemli unsurunun delege olduğunu belirten Yılmazkaya, “Delege köyünde, mahallesinde o partinin adeta sözcüsüdür. O partinin siyasetini, hedeflerini ve amaçlarını bölgesinde yaşayan insanlara delege anlatır. Eğer biz delege ve örgüt yapımımızı gerçek manada değiştiremezsek biz Gaziantep’te başarıya ulaşamayız. Biz bu partiye yeni yüzler, kesimler, farklı insanlar katamadığımız müddetçe partinin oylarını yükseltemeyiz. Burada iki adaya da başarılar diliyorum. Eminim ki kazanacak olan aday CHP’nin ilçe başkanlığını burada başarıyla yürütecektir” dedi.

Konuşmaların ardından iki liste halinde gidilen seçimi ezici bir üstünlükle 45 oya karşı 137 oy ile Haluk Kahraman kazandı. Her iki adaya kongre sonunda yaptıkları konuşma da kendilerine destek veren herkese teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM