• DOLAR
  8,6252
  %-0,29
 • EURO
  10,3004
  %-0,33
 • ALTIN
  494,20
  %-0,09
 • BIST
  1.419
  %0,62
CHP NİZİP İLÇE TEŞKİLATINDAN “ DEYYUS “ İFADESİNE SUÇ DUYURUSU

CHP NİZİP İLÇE TEŞKİLATINDAN “ DEYYUS “ İFADESİNE SUÇ DUYURUSU

Gaziantep’in Nizip ilçesi Müftülüğünde çalışan Sıtkı Dağ kendi sosyal hesabı Facebookta, 19 Mayıs Atatürk ve Gençlik Bayram kutlamalarını  yapanlara ” deyyuslar ” ifadesini kullanmıştı. Sosyal hesapta  deyyuslar kelimesine tepkiler geçikmedi.

Güneyin Sesi GAZETESİ – CHP Nizip İlçe teşkilatı Nizip Müftülüğünde çalışan Sıtkı Dağ hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular. Suç duyurusunun akabinde CHP Nizip İlçe Teşkilatının hukuk ve seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Av.İbrahim Halil Şanlı Adliye binası önünde basın açıklamasında bulundu.

Av.İbrahim Halil Şanlı basın metnini okudu.

“ Öncelikle 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı mız  kutlu olsun.

İlçemiz müftülüğünde kamu görevlisi olduğunu öğrendiğimiz bir şahsın sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk’e ve 19 Mayıs’ı kutlayanlara hakaret ettiğini dün yani 19 Mayıs tarihinde haricen öğrenmiştik.

19 Mayısı kutlayanlara hakaret eden şahıs veya onun gibileri bilmelidir ki; 19 mayısı ve diğer milli bayramlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımız, meclis başkanımız, genel kurmay başkanımız bakanlarımız parti genel başkanları da kutlamaktadır. Ve kutlamışlardır da. Bu durumda bu makamda bulunanlara da ayrı ayrı hakaret edilmiştir.

Az önce de bu şahıs hakkında CHP NİZİP YÖNETİM KURULUNUN KOLLEKTİF KARARI DOĞRULTUSUNDA NİZİP CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA ŞİKAYET DİLEKÇEMİZİ SUNDUK.

Tarih bilmeyenler için bir kere daha tekrar etmek gerekirse;

Özellikle Atatürk’e laf ve belki de kapı komşusuna hakaret ettiğini hesap edemeden beyanda bulunan bu zihniyetin de anlayabileceği sadelikte kısaca anlatalım 19 Mayısın önemini;

30 Ekim 1918 tarihinde imzalanan Mondros Mütarekesi ile ordusu silah terk etmeye zorlanmış bir halkın kurtuluş mücadelesinin ilk sacayağıdır 19 mayıs 1919 günü,

Osmanlıyı yıkanların bayramı değildir 19 mayıs

O tarihe dönecek olursak 19 mayıs Hasan Tahsin’in daha İzmir’de kanı kurumadan yaşanmış  tarihi bilinci dolu  dolu bir hareketin başlangıç noktasıdır.

Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün bu başlangıç eylemi o tarihlerde sadece Yunanları ve ekseriyetle de İngiliz Askeri İstihbaratını rahatsız etmişti.

Ve bu kurtuluş hareketi 30 ağustos 1922 tarihine kadar da olağanca imkansızlık içinde ve kesintisiz vaziyette sürdü.    Yani halk ve millet bağrından beslenen anti-emperyal kurtuluş hareketi son işgalci postalının vatan toprağından def edilmesine kadar askeri faaliyetlerle sürmüştür.

Daha sonra da  hukuk, ekonomi, tarım ve sosyoloji temelinde devrimlerle siyasi olarak devam etmiştir ve devam etmektedir.

Ezcümle hakkında İngiliz baskısı ile gıyabi idam fermanı çıkarılan Gazi Kemal Atatürk bu haklı mücadeleden vazgeçmeyerek ve başararak vatanın ve vatandaşının kalbinde güçlü bir sevgi saygı bağı oluşturmuştur..

Milli olmayan dindar olamaz çünkü Hz. Peygamberin de dediği gibi vatan sevgisi imandandır.

Mustafa Kemal Atatürk vatanı yıkmamış, bölmemiş.

Yıkılanı bölüneni yeniden inşa etmiştir.

Mücadelesi sadece vatanımızla sınırlı kalmamıştır.

Ezilen bütün halklara ilham olmuş onların mücadele bilincini sağlamlaştırmıştır Gazi Atatürk !

Gandi’den  Fidel Castro’ya Ernesto Che Guevera’ya kadar dünyanın saydığı bir generale ve devlet adamına sahip çıkmak  kendi öz vatanımızda elimizden geldiğince bize görevdir.!! “

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM