DOLAR 28,9211 0.05%
EURO 31,7562 0.18%
ALTIN 1.882,230,62
BITCOIN 10831131,32%
Gaziantep

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

CHP ŞAHİNBEY YENİ İLÇE BAŞKANI GÖREVİ DEVRALDI

CHP ŞAHİNBEY YENİ İLÇE BAŞKANI GÖREVİ DEVRALDI

ABONE OL
14 Ekim 2019 13:10
CHP ŞAHİNBEY YENİ İLÇE BAŞKANI GÖREVİ DEVRALDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey İlçe Başkanlığı bugün devir teslim töreni gerçekleştirdi. Tören’de Şahinbey’in yeni ilçe başkanı Zeki Gürsel parti ve gündem hakkında basın açıklamasında bulundu.

Zeki Gürsel , Ak Partinin iç ve dış politikalarını eleştirirken, CHP Şahinbey İlçe Yönetiminin yeni başkanlığı hakkında umut verici cümleler kurdu.  Gürsel, parti içinde ve dışında Atatürk İlke ve İnkılaplarından şaşmayacağının , Cumhuriyet Halk Partisinin  Türkiyeyi yönetmesi için birlik olmanın altını çizdi.

Açıklamalarına şu cümlelerle başlayan Gürsel; AKP iktidarının yanlış iç ve dış politikaları yüzünden ülkemiz üzerine çökmüş umutsuzluk, karamsarlık ve Cumhuriyet değerlerinin yok sayıldığı bir ortamda safları sıkı tutmak ve safları birleştirmek şarttır dedi. Gürsel: “Partimizin yerelde ve genelde ülkeyi yönetmesi için el ele ve kol kola sadece Atatürk İlke ve İnkılaplarının izinde ilkesel ve ideolojik bir duruş ve bakışla , ötekileştirici değil insan kazanma bilincinde ve sevgi-saygı çerçevesinde olmamız gerekir. Parti içinde delege hesabı yapmadan , kongre kazanma değil seçim kazanma hedefiyle bir yapı oluşmasına, delegasyon tespitinin  liyakat baz alınarak daha örgütlü, daha mücadeleci bir biçimde partimizin seçimlere hazırlanması ve her türlü mücadelenin içinde olmamız kaçınılmaz bir gerçektir.”

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Gürsel, AKP iktidarına karşı , CHP iktidarını ülkemizde ve kentimizde yaşatmak için ilçemizde başlayan kongre sürecinde üzerimize düşen görev ve çalışmaları özverili bir biçimde yürüteceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın, dedi.

“Mesele kongre kazanmak değil mesele seçim kazanmak”

Gürsel: “Kuvâ-yi Milliye ruhu ile yoğurulup , Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesi olan CHP, bu ülkenin her alanda gelişmesi ve güzelleşmesi için, ulu önderin gençliğe hitabesinde dediği gibi 96 yıldır dahili ve harici düşmanlarla mücadele ederken, tabandan tavana bu ruhu, azmi ve mücadele ruhunu taşımayıp sadece koltuk ve siyasi istikbal üzerinden siyaset yapmak alışkanlığını yok etmek için çalışacağız. Aslolan Türkiye Cumhuriyetidir. Şimdi çalışma zamanı! ”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey İlçe Başkanı Gürsel, açıklamanın ardından salonda bulunan parti üyelerine ve basın mensuplarına teşekkür sunduktan sonra açıklama sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r