DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21099421,21%
Gaziantep
18°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP ŞEHİTKAMİL KONGRESİ KIRAN KIRANA GEÇTİ, İŞTE KAZANAN . .

CHP ŞEHİTKAMİL KONGRESİ KIRAN KIRANA GEÇTİ, İŞTE KAZANAN . .

ABONE OL
6 Ocak 2020 10:13
CHP ŞEHİTKAMİL KONGRESİ KIRAN KIRANA GEÇTİ, İŞTE KAZANAN . .
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Şehitkamil İlçe Başkanlığı kongresi, yapıldı. İlçe Başkanlığı için kongrede, Hurşit Yıldırım ve Coşkun Atalamış yarıştı. Kongrede kullanılan 392 oydan 198’ini alan Coşkun Atalamış, İlçe Başkanı olarak seçildi. Rakibi Hurşit Yıldırım ise 189 oy aldı, 5 oy ise geçersiz sayıldı.  Böylelikle Şehitkamil İlçe Kongresinde de diğer ilçe kongrelerinde olduğu gibi değişim yaşanmadı.

Güneyin Sesi Gazetesi- CHP Gaziantep’te ilçe kongreleri sürüyor. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Şehitkamil İlçe Başkanlık Kongresi’nde Hurşit Yıldırım ve Coşkun Atalamış yarıştı. Duru Düğün Salonunda düzenlenen kongreye Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, İl Başkanı Lütfü Demir, İl eski Başkanı Hayri Sucu ve partililer katıldı. Divan Başkanlığını yapan Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan , “Siyasete yeni atıldım sizler kadar tecrübem yok. Ama siyasette şunu gördüm. Başarı istiyorsak ben değil biz olması lazım. Başarı istiyorsak toplumu kucaklamamız lazım. Herkese dokunmamız gerekiyor. Başarı istiyorsak ilk başta bizim inanmamız lazım. Bu sandıktan ne çıkarsa çıksın,  bu kapıdan çıktığımızda birlik ve beraberliğimizi Gaziantep’e gösterip sonra da Türkiye’ye yayacağız. İktidarımızın ayak sesleri geliyor diyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“İKTİDARA GELECEĞİZ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, “70 yıldan bu yana iktidara gelemedik, kendi içimizde birlik, beraberlik, sevgi olmadan bizler iktidara gelemeyiz. Partimizin ilkesine, ideolojisine sahip çıkmak zorundayız. Mahalle bazında bizlerin  örgütlenmesi gerekiyor. İlçe Başkanlarımıza önerim, her mahallede oluşturacağımız sistem ile iktidara geleceğiz. Birbirim ize inanmalıyız, güvenmeliyiz. Önemli olan partimizdir, partimizin iktidara gelmesidir. Hangi adayımız kazanırsa kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir” diye konuştu.

PARTİDE DELEGE KAVGALARI YAŞANIYOR

Yerel Seçimlerin kazanılmasının umut yeşerttiğini söyleyen Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, “Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazandığımız illerde partimizin oyu arttı. Doğru zamanda, doğru insanlarla, doğru beraberliklerle bu iktidarı yıkabileceğimizi ispat ettik. Gaziantep’te sıkıntılı bir yerel seçim geçirdik. Artık önümüze bakmamız gerekiyor ancak tüm kongrelerde aynı durumla karşılaşıyoruz. Kadınlar, gençler nerede? Partimize yeni yüzler, gençler, kadınlar kazandırmazsak başarılı olamayız. Yeni isimleri partimize kazandıramazsak, iki milletvekilliği, birkaç tane belediyeyi alırız. Eski alışkanlıklarımızı bırakmalıyız. Delege konusu partide yoğun şekilde tartışılıyor. Delege kavgaları yaşanıyor. Neyin kavgasını yapıyoruz? Yalnızca kendimiz için çalışırsak, başarılı olamayız. Partimiz bu durumda olduğu sürece iktidar olunamaz.”

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, “Hepimize çok büyük görev düşüyor. Bizler, yerel seçimde Türkiye’nin birçok yerinde belediyeleri aldık. İnşallah bu Gaziantep’te de olacak. Biz belediyeyi de alacağız, iktidarda olacağız. Bizler birbirimizle kavgalı olmamalıyız. Ak Parti iktidarını nasıl indiririz onun kavgasını vermeliyiz. Onun çabasını göstermeliyiz. Parti içi kırgınlıklarla küskünlüklerle bir yere varılmayacağını hepimiz biliyoruz. Ülkemizin, Gaziantep’imizin en büyük ihtiyacı huzurdur. El ele verirsek omuz omuza verirsek Bu ülkeyi Ak Parti’nin getirdiği bu halden kurtarabiliriz. Sevgi dili ile dayanışma ile her şeyin üstesinden gelineceğine inanıyorum. Gün birlik olma günüdür. CHP’yi iktidara taşıma günüdür. Kapım, telefonum herkese açıktır. Bugün değil, her gün Gaziantep için Türkiye için, sorunları çözüme kavuşturmak için mücadeleye devam edeceğime söz veriyorum.”

 

 31 MART’IN HESABI SORULMALI

CHP Şehitkamil Meclis üyesi Ali Güdücü, “31 Mart Yerel Seçimleri sırasında bizler DSP ve HDP’den liste verildiğini, 30 Mart tarihinde öğrendik. Yerel seçimlerde o nedenle böyle bir sonuç aldık. Meclis üyelerimiz halka hitap etmeyen kimseler değildir. O gün yapılan yanlışı söylüyorum. 14 tane vekilden neden 2 tane vekil çıkarıyoruz? Gaziantep’in sırtına, “Gaziantep’ten bir şey olmaz” gömleğini giydirenlerden neden hesap sorulmuyor? 31 Mart’ın hesabı sorulmadan bu seçimler başarılı olmaz. 31 Mart’ta neredeydiler, sokaklarda kim vardı? İl, ilçe Başkanı ve milletvekili olmak isteyenler neredeydi?” dedi.

 

İTTİFAKTAN HABERİMİZ YOKTU

Kongrede konuşan CHP Gaziantep İl Eski Başkanı Hayri Sucu, “31 Mart’ın hesabının verilmesi için mevcut il başkanına konuyu ilettim. İki merkez ilçemizde örgüt toplantılarının yapılması için görüş bildirdim. Böyle bir çalışmanın yapılmadığını gördüm. Bu konuyu gerçekten çok fazla tartışmamız gerekirdi. Yalnızca 100 kişilik bir grup var, “aday yok” diyorlar. Aday olmasına rağmen, “aday yok” dediler. İttifakın yapıldığından bizim haberimiz yoktu. İttifakın ardından sürtüşme başladı, bunun ardından görevden aldırıldım. Buna rağmen partime hiç küsmedim. Biz Gaziantep’te umutluyduk. Umutlu olduğumuzu da Genel Başkanımıza söyledim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ittifaka verildiğini duyduk. Sonrasında ilçeler konusunda tartışma çıktı. Ben kimsenin adamı olmadım. Gaziantep’te iki milletvekilimiz var. Bu partinin yapması gereken, kendi adaylarını belirlemektir. Adayları partililer belirleyecek. Ön seçim yapılmadığı sürece CHP’nin bir adım öne gitmesi mümkün değildir. Adaylar, ahbap-çavuş ilişkisi ile belirlendi. Bu partinin büyümesi için önseçim yapılmalıdır” diye konuştu.

 

“DEĞİŞİM İÇİN YETKİ İSTİYORUZ”

CHP Şehitkamil Başkan adayı Mehmet Coşkun Atalamış, “Yerel Seçimlerden 1 ay önce göreve gelen şahsım ve yönetim kurulumuzla birlikte bizim göreve gelişimiz öncesinde belirlenen Belediye Başkan adayımız ve belediye meclis üyesi adaylarımız ile birlikte uyum içerisinde çalıştık. Belediye Meclis Üyesi adaylarının belirlenmesi ve Belediye Başkan adayının belirlenmesi hususuna kırılan ve çeşitli sebeplerle heyecanını yitiren küskünlüklerin oluştuğu örgüt tabanımızın yeniden tek yumruk haline gelmesi, kırgınlıkların küskünlüklerin giderilmesi, örgütümüzün yeniden iktidar hayalleriyle ayaklanması uğrunda rol üstlenerek meydanlarda beraber mücadele ettik. Genel merkezimizin doğru politikaları ve Şehitkamil’deki vatandaşlarımızın tercihi örgütümüzün azmi ve adaylarımızın çalışmalarıyla ilçemiz yerelindeki oy artışına hep berber şahit olduk. Partimizi yerelde ve genelde iktidara ulaştırmak için mahalli örgütlenmelerimizin sıkı denetçisi olacağız. Önümüze süreli bir program koyarak ilçe örgütümüzü liyakat esaslı olarak yeniden yapılandıracağız. Mahalli örgütlenmelerimizi, kadın ve gençlik meclisleriyle desteklenmesini sağlayarak, partimizin her kademesine yeni yol arkadaşları katmak ve mücadelemizi büyütmek için meclisler kuracağız. Yıllardır, 2 olan milletvekili sayımızın daha da artmasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız. Merkez ilçemizde ve büyükşehir de uzun yıllardır özlemle hayalini kurduğumuz belediyeleri tekrar kazanmak için çalışacağız. Şahsım ve dinamik, özverili yönetim kurulumuzla örgütümüzün gür sesi, kadınlarımızın destekçisi, kardeşi, gençliğin ağabeyi, yol arkadaşı olarak bugün kongremizde sizden yetki talep etmekteyim. Kişisel hırslarla,  koltuk sevdası hayalleriyle değil, Cumhuriyet Halk Partisini önce Şehitkamil’ de daha sonra Gaziantep ‘ te ve Türkiye ‘ de iktidar kılabilmek için mücadeleye hazırız ve yetki istiyoruz” dedi.

“ÖRGÜTÜ ANLAMAYAN, HALKI ANLAYAMAZ”

CHP Şehitkamil Başkan Adayı Hurşit Yıldırım, “Konuştuklarımız hepsi söylemde kalıyor kalabalığa baktığımda şunu görüyorum. Kim kimin adamı olacak? Biz hiç kimsenin adamı ve koltuk değneği olmayacağız. Biz örgütümüzün adamı olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapmak istediği çok şey var, ama önünde engeller var. Seçildiğimiz takdirde gençlerin ve Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin çocuklarının, ellerinden tutup gençlik kollarının odasına getirip, başkanımıza teslim etmelerini istiyorum. Bende dahil partimizin etkinliklerine eşlerimizi ve çocuklarımızı getirmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partili olmak değişime açık topluma umut ve ufuk açma kudretine, cesaretine, en güçlü iradeye sahip olmak demektir. Bu amaçla ve ilkeler doğrultusunda hiç bir olumsuzluğa meydan vermeden, değerli örgütümüzle birlikte tüm zorlukları aşacağımıza inancım tamdır. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları ortadan kaldırmak iddiası ile bir çay ve bir simit hesabı ile iktidara gelen AK Parti ne yazık ki, 17 yıllık sürecin sonunda bırakın yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklardan kurtulmayı toplumu açlıkla baş başa bırakarak baskı ve dayatmaları rutin hale getirmiştir. Devletin tüm kaynak ve olanakları kendi yandaşlarına peşkeş çekilirken inşa edilen bir anlayış ve iradenin kendisi olmuştur. AK Parti iktidarının 17 yıllık sürecinde ülkemize yaptığı budur. Ancak doğru ve gerçekçi politikalar uygularsak, duyarlı inançlı ve güçlü bir kadro ile sağlayabiliriz. Yoksa bunu sağlamamız mümkün değildir. Şimdi değişim zamanı diyoruz. 31 Mart sürecinde buradaki örgütün bütün katmanları ne olacak Gaziantep’in hali dediler.  Biz kadın kolları gençlik kolları ve mahalle temsilcilerimizle bir araya gelip daha çok çalışacağız” diye konuştu.

KAZANAN MEHMET COŞKUN ATALAMIŞ YÖNETİM LİSTE

Enver Atar, Ceren Benli, Ahmet Bilmez, Burcu Dayak, Nejdet Doğan, Tacim Eltan, Mustafa Güldeş, Osman Kaplan, Ayhan Karalar, Reşit Kaya, Ejder Örs, Yunus Emre Özmen, Cuma Öztürk, Mustafa Kemal Soycan, Hakkı Turan, Mehmet Yanar, Berivan Yıldırım, Ahmet Yürek

Güneyin Sesi Gazetesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r