DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2110021-0,02%
Gaziantep
36°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CHP’li Ali Peri: “CHP, kadrolarıyla bu ülkenin kalkınmasına yetecek güçtedir”

CHP’li Ali Peri: “CHP, kadrolarıyla bu ülkenin kalkınmasına yetecek güçtedir”

ABONE OL
2 Aralık 2021 13:16
CHP’li Ali Peri: “CHP, kadrolarıyla bu ülkenin kalkınmasına yetecek güçtedir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi Gazetesi-Önceki dönemlerde CHP’de farklı görevler üstlenen Ali Peri, döviz kurlarının dengesiz yükselmesi nedeniyle akaryakıt başta olmak üzere, temel tüketim ve gıda maddelerine gelen zamların yanlış yönetimlerden kaynaklandığını söyledi.

Ekonomik kurtuluş savaşı söylemini bir masal olarak niteleyen Ali Peri, ülkeyi bu hale getiren kadroların düzeltmesinin mümkün olmadığını belirterek,” Ekonomiyi ve ülkeyi 20 yılda bu hale getirdiler, 2 liranın altında aldıkları doları 13 lira yaptılar. Çiftçinin buğdayını almadılar Rusya’dan, Kanada’dan buğday aldılar. Çiftçinin pamuğunu almadılar, Yunanistan’dan pamuk aldılar. Konya’dan küçük olan Hollanda’dan meyve alıyorlar. Halkımızın ve ülkemizin artık ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşı’ masallarına kanacak hali kalmadı. Bir kurtuluş savaşı varsa o da ülkenin direksiyonunu uçuruma kıranlardan kurtulma savaşıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, kadrolarıyla bu ülkenin kalkınmasına yetecek güçtedir. İnanıyorum ki halkımız da bu konuda bize yetki verecek ve bizimle birlikte yol yürüyecektir” dedi.

“ERBAKAN VE ECEVİT DÖNEMİNİ KIYASIYA ELEŞTİRENLER ŞİMDİ NEREDE?”

Ali Peri, bir zamanlar altında dövizde neler oluyor diye manşetler atıp ilanlar verenlerin, Erbakan ve Ecevit dönemini kıyasıya eleştirenlerin neden sustuklarını da anlayamadığını dile getirerek,” Bir zamanlar altında, dövizde neler oluyor diye manşetler atıp ilanlar verenler, Erbakan ve Ecevit dönemini kıyasıya eleştirenler şimdi nerede? Neden susuyorlar, kimden korkuyorlar. Ülkenin halini görmüyorlar mı? Açlık ve yoksulluk sınırının altına düşen vatandaşlar hariç kimsenin sesi çıkmıyor. Demek ki herkes hayatından memnun. Demek ki dövizin yükselmesi, ekmeğin 2 lira olması, marketlerde bir paket şekerden, bir teneke yağdan fazla verilmemesi, akaryakıt kuyrukları, asgari ücretin kiraya bile yetmemesi, emeklinin asgari ücretin bile altında maaş alması, insanların mezarda emekli olması, işsizliğin tavan yapması ve her tarafımızı saran sorunlar yumağı aslında sorun teşkil etmiyor” diye konuştu.

TL DEĞER KAYBEDİYOR

Dünya’da dövizin yerinde saydığını, sadece Türkiye’de yükseldiğini ve Türk Lirasının değerinin düştüğünü sözlerine ekleyen Peri şöyle konuştu:

“Döviz yükselmiyor. Dünya fiyatlarına, borsalarına ve dolar endeksine bakın. Yerinde sayıyor. Sadece Türkiye’de döviz yükseliyor. Dövizin freni patladı. Ekonominin freni patladı. Türk Liramız düşüyor. Paramız, ekonomimiz bunların yüzünden tepe taklak oldu. Yokuş aşağı frensiz gidiyor.

ECEVİT VE ERBAKAN VURGUSU

Akaryakıt istasyonlarında kuyrukları görünce Kıbrıs Çıkarması aklıma geliyor. O gün bütün dünya karşımızdaydı. Kıbrıs’a çıkamazsın demişlerdi. Ama Ecevit ve Erbakan bu ülkenin bekası için bütün dünyayı karşısına aldı. Kıbrıs’ı da onurumuzu da koruduk. Karşılığında ambargo yedik. Hani diyorlar ya Ecevit, Erbakan döneminde kuyruk vardı diye. Bütün dünyaya karşı durduğumuz için bize toplu iğne bile satmadılar. Petrol satmadılar. Peki şimdi ne oldu. Yeniden Kıbrıs’a mı girdik? Üçüncü dünya savaşı mı çıktı? Döviz patladı. Akaryakıt zamları, kuyrukları. Ekmek oldu 2 lira. Marketler pek çok ürüne gizli karne uyguluyor. Kahve bire bir paket satılıyor. 2 paket şeker alamıyorsun.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r