• DOLAR
  8,5530
  %0,99
 • EURO
  10,3630
  %0,93
 • ALTIN
  512,92
  %0,94
 • BIST
  1.441
  %-0,88
Corona’yı Yenen Hemşire “Bize yardımcı olun, evde kalın’’

Corona’yı Yenen Hemşire “Bize yardımcı olun, evde kalın’’

Corona’yı Yenen Hemşire Güneyin Sesi Gazetesi’ne  Konuştu. Corona’yı Yenen Hemşire “Bize yardımcı olun, evde kalın’ dedi.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Tüm dünyada hızla yayılarak birçok kişinin ölümüne neden olan corona virüs salgını ile mücadelede sağlık çalışanları ön saflarda yer alıyor.
Dünya genelinde bu zorlu süreçte zaman zaman sağlık çalışanlarına da covid-19 virüsünü bulaşarak birçok yerde yaşamlarını yitirmelerine neden oldu.
Gaziantep’te görev yapan yoğun bakım hemşiresi Hanife Taşdemir, corona virüsü yenen sağlık çalışanları arasında yer alıyor.
Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hemşire olarak çalışan evli ve 2 çocuk annesi 31 yaşındaki Hanife Taşdemir, corona virüs tedavisi sırasında yaşadıklarını Güneyin Sesi Gazetesi’ne  anlattı.

“Bizlere yardımcı olun, evde kalın’’

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü nedeniyle röportaj yaptığımız hemşire Hanife Taşdemir, ilk önce virüsü kendisinde kabullenemediğini ifade ederek “Biz hemşireler olarak karşımızdaki ne olursa olsun, bütün hastalıklarla savaşıyoruz. Biz de insanız, bizim de ailemiz var, çocuklarımız var, sorumluluklarımız var. Hiçbirimiz tek başına bir birey değiliz, bu yüzden herkes elini taşın altına koymalı. Bu covid-19’u hep birlikte atlatacağız. Siz de bizlere yardımcı olun, evde kalın’’ dedi.
Corona virüsün hastane dışında kendisine bulaştığını düşünen Hemşire Hanife Taşdemir, “COVİD-19 Salgını ülkemize geldiğinden beri aktif olarak yoğun bakımda görev yaptım. Birçok pozitif hastaya baktım. Ekipmanlarımız tamdı bizim, yoğun bakımda her türlü ekipmana ulaşabiliyorduk. Maske, tulum, önlükleri, gözlük ve siperlikler hepsi yoğun bakımımızda mevcuttu. El hijyenine de çok dikkat ediyordum. Virüsün bana nasıl bulaştığını ben de bilmiyorum. Tabi sosyal yaşayan insanlarız, markete ya da pazara da gidiyoruz. Oralardan bulaştı diye düşünüyorum. Maalesef bütün insanlar sosyal mesafe ya da el hijyenine dikkat etmiyor’’ diye konuştu.

“İnsan önce virüsü kabullenemiyor’’

Çok ağır belirtileri olmamasına rağmen, tedbiren test yaptırdığı zaman pozitif olduğunu öğrenen Taşdemir “Covidli hastalara baktığım için, diğer arkadaşlarıma bulaştırmayayım diye, her ihtimale karşı polikliniğe başvurdum. Daha sonra test yapıldı maalesef testin sonucu pozitif çıktı. Tabi insan kendisinde virüsün olduğunu kabullenemiyor, kendine yakıştıramıyor. Ben de grip gibi düşündüm, öyle algıladım. Bir an önce bu virüsü yenmeliyim, ondan kurtulmalıyım diye düşündüm. 10 günlük bir hastanede yatış sürecim oldu. Bu süre içerisinde eşim, akrabalarım, arkadaşlarım, hastane yönetimi ve çalışanlar sürekli beni aradılar, ziyaret ettiler. Çok çabuk atlattım, fazla ağırlaşmadan, oksijen ihtiyacı olmadan atlattım. Daha sonra ise idari izinle eve geldim, 14 gün de evde kaldım. Şu an iyiyim, görevimin başındayım. Tekrar hastalara bakıyorum. Tüm meslektaşlarımın hemşireler haftasını kutluyorum. Biz hemşireler olarak karşımızdaki ne olursa olsun, bütün hastalıklarla savaşıyoruz. Biz de insanız, bizim de ailemiz var, çocuklarımız var, sorumluluklarımız var. Hiçbirimiz tek başına bir birey değiliz, bu yüzden herkes elini taşın altına koymalı. Bu covid-19’u hep birlikte atlatacağız. Siz de bizlere yardımcı olun, evde kalın’’ ifadelerini kullandı.

HABER – ORHAN ERKILIÇ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM