• DOLAR
  9,3022
  %-0,31
 • EURO
  10,8597
  %0,08
 • ALTIN
  532,41
  %0,55
 • BIST
  1.433
  %1,11
Cumhur İttifakı üyesinden Zeydan Karalar’a hizmet teşekkürü

Cumhur İttifakı üyesinden Zeydan Karalar’a hizmet teşekkürü

Feke ilçesinde CHP İlçe Başkanlığını, ardından Feke Kaymakamlığını ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, ilk olarak Ormancık köyünde köprü açılışına katıldı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Açılışa CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, İyi Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve Fekeliler katıldı. Ormancık köyü sakini Veysel Kıpçak, 20 yıldan bu yana köprünün yapılmasını beklediklerini söyledi ve 1971 yılında yapılan yolları kullanarak ulaşımı sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Veysel Kıpçak, Zeydan Karalar’ın bir ana-baba şefkatiyle kendileri için çalıştığını belirtti.

Köy muhtarı da köprü ve yol için Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

CUMHUR İTTİFAKI ÜYESİ MECLİS ÜYESİNDEN KARALAR’A TEŞEKKÜR

Cumhur İttifakı mensubu, Feke Belediyesi’nin MHP’li Üyesi Osman Erciyes de, kürsüye çıkarak Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Erciyes, şunları söyledi: “Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı bütün mahallelerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Ormancık Köyü’nde- bölgedeki bütün köylerde eksiklerimiz var. Kanayan yaralarımız var. Toprağın yağmuru özlediği gibi bizler hizmet özlemişiz. Ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz. Evime gelip bir acı kahvemi içmenizi bekliyorum.”

KÖYLÜ YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ OLACAK

Başkan Zeydan Karalar, Adana ve ilçelerinde ayak basmadık yer bırakmayacaklarını ve sorunları teker teker çözeceklerini kaydetti. Başkan Zeydan Karalar, “Milletimizin emrindeyiz” dedi. 30-40 yıldır yapılmayan köprüyü inşa edip vatandaşın hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, Feke’ye şu ana kadar yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. 8 bin 600 ton sıcak asfalt, 19 bin 500 metre sathi kaplama, 4 köprü, 1 menfez, 4 adet su deposu, 25 km boru hattı hizmetleri ile birlikte altyapıya on milyonlarca lira yatırım yapıldığını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, nereden ne kadar oy aldığına bakmadan halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini bildirdi. Yolları yapmayı sürdüreceklerini, su sorununu çözmek için yeni projeleri hayata geçireceklerini ve 50 yıldır çözülemeyen sorunları teker teker ortadan kaldıracaklarını açıklayan Başkan Zeydan Karalar, köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız” diye konuştu.

Üreticiye silaj (hayvan yemi) ve lavanta fidesi dağıtacaklarını da duyuran Başkan Zeydan Karalar, halkın ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

KÖYLERİ SUSUZLUKTAN KURTARMAK BANA NASİP OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Başkan Zeydan Karalar, daha sonra  katılımcılar ve Feke halkıyla beraber Süphandere Köprüsü’nün açılışını gerçekleştirdi. Burada da bölge köylerinin muhtarları hizmetlerinden dolayı Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Süphandere Köyü’nde de halka seslenen Başkan Zeydan Karalar, seçime çok uzun süre olmasına rağmen, oy hesabı yapmadan, ücra ilçelerin ücra köylerine geldiklerini hatırlattı. Onlarca köyü gezdiklerini ve sorunları yerinde gördüklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, halktan güç aldığını ve içme suyu projeleriyle bu kadar köyü susuzluktan kurtarmanın kendisine nasip olmasının bahtiyarlığını yaşadığını ifade etti.  Süphandere Köprüsü açılışında, Zeydan Karalar, misafirler ve yöre halkının coşkusu, sevinci, hizmetlerin ve müziğin etkisiyle doruğa çıktı.

Süphandere Köyü’nde üreticiye silaj (hayvan yemi) dağıtımı da yapıldı.

Başkan Zeydan Karalar, açılışların yapıldığı köyler arasında yolculuk ederken hemen her köyde durup halkın sorunlarını dinledi, sohbet ve istişare etti.

HİZMETLERE DEVAM EDİLECEK, FEKE LAVANTA BAHÇESİ OLACAK

Başkan Zeydan Karalar son olarak, Tapan bölgesindeki 9 köyden biri olan Tokmanaklı Köyü’nde bir köprünün açılışını daha gerçekleştirdi. Köy Muhtarı Osman Karakılçık’ın teşekkür konuşmasının ardından halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, halkla seçimden seçime buluşan bir siyasetçi olmadığını anlatarak, önümüzdeki yıl yol sorununu gidereceklerini vurguladı. Tokmanaklı’nın yakında sağlıklı suya kavuşacağı müjdesini veren Başkan Zeydan Karalar, Feke’ye sadece su için şu ana kadar 25 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildirdi. Köprü sayısının da artırılarak ulaşımın rahatlatılacağını belirten Başkan Zeydan Karalar, Feke’de üreticiyi, kadını güçlendirmeye devam edeceklerini, Feke’yi lavanta bahçesi haline getirmeye kararlı olduklarının altını çizdi. Kadını güçlendirmeye ve kadınlar için kooperatifler kurmayı sürdüreceklerini bir kez daha dile getiren Başkan Zeydan Karalar, “Oy için değil, halkım için buradayım” dedi.

Açılış töreninin sonunda Başkan Zeydan Karalar’ın onuruna ve günün hatıratına bir çınar fidanı dikildi.

ŞEHİT YAKINLARINI ZİYARET ETTİ

Başkan Zeydan Karalar, iki gün boyunca Feke’de, köylerinde, Kozan’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bir gece konakladığı bölgede Kozan Belediye Başkanı Kazım Yazgan’la da bir araya gelen ve esnafla buluşan Başkan Zeydan Karalar, şehit yakınlarının evlerini de ziyaret edip, acıları olabildiğince paylaştı ve ihtiyaç halinde yanlarında olduğunu bildirdi.

MUHTARLARLA TOPLANTI

Başkan Zeydan Karalar, bölgede görev yapan muhtarlarla da yemekte bir araya gelerek sorunları dinledi. Bürokratlarına bütün sorunları not aldıran Başkan Zeydan Karalar, halkın taleplerine olanaklar doğrultusunda karşılık verileceğini bildirdi.

FEKE İLÇESİNE YAPILAN İÇMESUYU YATIRIMLARI

 • Lütfiye Ayşe BOYTOK Yatılı Bölge Okulu ve Şehit Yeter ŞENER Anadolu İmam Hatip Lisesi için, 3.800 m su isale hattı,
 • Akoluk Mahallesinde  2 Adet 30 m³ depo, 1 adet Terfi Merkezi, 1 Adet 100 m³ Depo ve 10.215 m su isale hattı
 • İncirci Esirmek Mevkiinde 1.816 m su isale hattı
 • Bozat (Küme Evleri) Mahallesinde        4.200 m su isale hattı

Toplam 3,715,670 TL harcanmıştır.

KISA VADEDE YAPILACAK İÇMESUYU YATIRIMLARI 

 • Tokmanaklı Mahallesinde  1 Adet 100 m³ Depo ve 6.234 m su isale hattı

Toplam Maliyet 650.000 TL

DİĞER İÇMESUYU PROJELERİ 

 • Gedikli,
 • Göbelli Damderesi Ve Kozderesi Mevkiileri,
 • Kaleyüzü, Gaffaruşağı, Musalar,
 • Kovukçınar,
 • Sülemişli,
 • Gedikli,
 • Keklikçi, Kamışlı,
 • Mansurlu Karacehennem,
 • Gürümze Kayhan Mevkii,
 • Bağderesi,
 • Kozderesi,

Toplam 10 adet depo ve 134.534 m su isale hattı,  Maliyet 17.650.000 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM