DOLAR 31,3275 0.29%
EURO 33,9086 0.11%
ALTIN 2.056,800,21
BITCOIN 1936513-0,56%
Gaziantep
10°

AÇIK

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

D.T. ŞEHİTKAMİL SAHNESİ’NE ÖVGÜ YAĞDI

D.T. ŞEHİTKAMİL SAHNESİ’NE ÖVGÜ YAĞDI

ABONE OL
5 Temmuz 2023 14:51
D.T. ŞEHİTKAMİL SAHNESİ’NE ÖVGÜ YAĞDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göreve başladığı günden bu yana Gaziantep’in, ‘gelişmiş ve yaşanabilir kentler’ sıralamasında yükselmesine katkı sunacak birçok proje hayata geçiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, önümüzdeki günlerde önemli bir projeyi daha halkın kullanımına açacak.

 

Yapımı kısa sürede tamamlanan ve bölgede eşi ve benzeri olmayan bir konsept ile hizmet verecek D.T. Şehitkamil Sahnesi’ni; İskenderun Belediye Başkanı Fatih Toysalı, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akıncı ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci ile birlikte gezerek inceleyen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, yapıyla ilgili bilgiler verdi ve yöneltilen soruları cevapladı. Programa, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler de katılım sağladı.

 

ÇOK ÖZEL DİZAYN EDİLMİŞ

Program sonunda değerlendirmede bulunan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Toysalı, şu ifadeleri kullandı:

 

“Tabii çok güzel bir eseri Şehitkamil halkına kazandırmanın gururunu Başkanımız yaşıyor. Devlet Tiyatroları Şehitkamil Sahnesi, çok özel dizayn edilmiş ve şu anda da bitme aşamasına gelmiş. Burada bulunmaktan ve böyle bir projeyi görmekten İskenderun Belediye Başkanı olarak duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum. Başkanımızı tebrik ediyorum. Böyle güzel bir eseri Gaziantep’imize, Şehitkamil’e kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum.”

 

GELECEK ADINA ÇOK MUTLU OLDUM

Program sonunda değerlendirmede bulunan GSO Başkanı Adnan Ünverdi, şu ifadeleri kaydetti:

 

“Tüm detaylar düşünülmüş. Gaziantep’e, böyle bir eserin kazandırılmasını ben hakikaten sevinçle karşıladım. Bu anlamda da Rıdvan Başkanımın nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık. Çok güzel. Gaziantep’i çok daha öne çıkaracak ve eminim bu tesis içerisinde yetişecek yeni sanatçılarımız da olacaktır. Ben gelecek adına da çok mutlu oldum. Herkese teşekkür ediyorum.”

 

MÜTHİŞ, EŞSİZ BİR ŞEY OLMUŞ

Program sonunda değerlendirmede bulunan GTO Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, şu sözleri kullandı:

 

“Devlet Tiyatroları Şehitkamil Sahnesi’ni görmek, bir Gaziantepli olarak beni çok mutlu etti. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Sanatsız kalan bir milletin ana damarlarından biri kopmuş demektir.” diyor. Ana damarın burada çok iyi çalışacağına eminiz. Hareketli bir tiyatro sahnesi, 24 saat açık bir kütüphanesiyle eğitim ve oyun alanlarıyla müthiş, eşsiz bir şey olmuş. Sanki bir çöldeki vahada gezdik bir müddet. Rıdvan Başkana teşekkür ediyoruz.”

 

HER ŞEYİYLE ÇOK MÜKEMMEL OLMUŞ

Program sonunda değerlendirmede bulunan GTB Başkanı Mehmet Akıncı, şunları söyledi:

“Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler’e ve bütün personeline çok teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saatten beri de bu tesisi geziyoruz. Her şeyiyle çok mükemmel olmuş. Gazi şehrimize yakışmış. Bu eseri Gazi şehrimize kazandırdıklarından dolayı bütün Şehitkamil ekibine çok teşekkür ediyoruz.”

 

GEZERKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

Program sonunda değerlendirmede bulunan GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, şöyle konuştu:

 

“Böyle bir eseri şehrimize kazandırdığı için gerçekten bunu bütün samimiyetimle söylüyorum, Şehitkamil Belediye Başkanı’nın şahsında bütün ekibini canı gönülden tebrik ediyorum. Yani gezerken tüylerim diken diken oldu. Ciddi anlamda doğru bir eser. Faydalı bir iş yapılmış. Bize düşen bu saatten sonra böyle bir yeri doldurmak, burayı desteklemek, buradaki yapılan işleri belli bir yere taşımak. Bizim buna çok ciddi ihtiyacımız vardı. Ben kendi adıma dünyanın birçok yerinde bu tür yerleri gezdim, dolaştım. Bunu yapanlar da tam da olması gerektiği gibi burayı yapmadan önce gitmişler. Dünyanın en önemli ve en büyük etkinlik salonlarını, tiyatro salonlarını gezmişler ve bunlardan feyiz alarak, bunlardan doğru yerleri toparlayarak ve kendi içimize, kendi kaynaklarımıza göre düzenleyerek belli bir noktaya getirmişler. Çok doğru bir iş çıkmış, çok başarılı bir iş çıkmış. Yani gerçekten bu çok önemli bir iş. Bunu desteklememiz lazım. Burada çok önemli işler olur. Gaziantep adına, şehir adına, bölge adına, ülke adına çok güzel işler çıkar buradan. Bunu kesinlikle sonuna kadar desteklememiz lazım. Bunu yapan herkese bir daha söylüyorum; eline, emeğine, ruhuna sağlık.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r