DOLAR 27,2650 0.21%
EURO 28,9373 0.31%
ALTIN 1.671,57-0,26
BITCOIN 7150900,75%
Gaziantep
32°

AÇIK

16:23

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Dr. Yıldırım, Hürriyetçi Sağlık-Sen İl Temsilciliği görevine getirildi

Dr. Yıldırım, Hürriyetçi Sağlık-Sen İl Temsilciliği görevine getirildi

ABONE OL
8 Mart 2022 12:01
Dr. Yıldırım, Hürriyetçi Sağlık-Sen İl Temsilciliği görevine getirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Hürriyetçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Hürriyetçi Sağlık-Sen) Gaziantep İl Temsilciliği görevine Dr. İsa Yıldırım atandı. Dr. Yıldırım, “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür sağlıkçılar” parolasıyla yola çıktıklarını söyledi.

Kısa süre önce kuruluşunu gerçekleştiren Hürriyetçi Sağlık-Sen, ülke genelinde teşkilatlanma çalışmalarını hızla sürdürüyor. Sağlık sektörünün en genç sendikası olan Hürriyetçi Sağlık-Sen’in Gaziantep İl Temsilciliği görevine; 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde görev yapan Dr. İsa Yıldırım getirildi.
“KATILIMCI SENDİKAL ANLAYIŞ ÖNCELİĞİMİZ OLACAK”
Dr. Yıldırım, Hürriyetçi Sağlık-Sen olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine ve Atatürk ilkelerine bağlı kalarak, bağımsız sendikacılık yapmayı vazgeçilmez temel ilke olarak benimseyen bir kadro hareketi olarak yola çıktıklarını ifade ederek, “Milli ve manevi değerlere sahip, Atatürk ilkelerinden asla taviz vermeyen, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu değerlerine bağlı, sendikal anlayışın dışına çıkmadan faaliyetini sürdürmeyi amaç edinen, siyaset üstü bir sendikal anlayışı benimseyen, etkili katılımcı demokratik sendikal mücadele yöntemleriyle tüm sendika ve sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil eden, ehliyet ve liyakati önceleyen, her koşul ve zeminde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını temsil eden tek yetkili sendika olmayı benimsemiş bir sağlık ve sosyal hizmet çalışanları sendikasıyız” dedi.
Hürriyetçi Sağlık-Sen Temsilcisi Dr. Yıldırım, sendikanın hedeflerini şöyle anlattı:
“Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mesleki itibarlarını, iş barışını, ekip anlayışını zedeleyen her türlü uygulamaların önüne geçmek, çalışanların psikolojik ve fiziksel sağlıklarını bozan adaletsiz, eşitliksiz, yanlı ve keyfi idari uygulamaların kaldırılması için mücadele etmek, ekonomik, özlük, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, çalışanların emekliliklerinde insanca yaşayacakları bir yaşam seviyesi için etkin ve sınırsız bir mücadele yürütmek, çalışanların sendikal mücadele süreçlerine katılabilmelerini temin etmek amacı ile tüm yönetim kademelerini seferber etmek, sağlık ve sosyal hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli bir şekilde sunulması amacına yönelik görüş ve önerilerini sunmak ve bu yönde çalışmalar yapmaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r