• DOLAR
  9,3131
  %-0,19
 • EURO
  10,8607
  %0,09
 • ALTIN
  533,53
  %0,77
 • BIST
  1.434
  %1,15
EMEP, direnişteki işçileri ziyaret etti

EMEP, direnişteki işçileri ziyaret etti

Güneyin Sesi Gazetesi- Emek Partisi (EMEP) Gaziantep İl Örgütü direnişteki Yasin Kaplan Halı ve Güven Boya işçilerini ziyaret etti. Ziyarete EMEP Genel Başkan Yardımcısı Umut Yeğin, İl Yöneticileri ve Emek Gençliği üyeleri katıldı.

Dayanışma ziyaretinde ilk olarak konuşan Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Umut Yeğin, pandemi sürecinin başından beri Antepli patronların büyüme rekorları kırdıklarını, Ancak Antepli işçilerin her türlü zorbalıkla, sömürüyle karşılaştığını belirtti. Son bir yıldır hafta sonu sokağa çıkma yasakları ilan edildiği günlerde dahi bir tek bu şehrin işçilerinin çalıştırıldığını, servislerde tıklım tıklım işe gitmek zorunda kaldığını söyleyen Yeğin, “şimdi de hem Antep’te hem de ülkenin dört bir yanında hakkını arayan, bu sömürü düzenine karşı çıkan işçileri kod 29 ile işten atıyorlar. Göz göre göre suç işliyorlar. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki bu suça patronları teşvik eden bu iktidarın ta kendisidir. Çünkü pandemi ve ekonomik kriz koşullarında patronların defalarca vergi borçlarını silen, patronlara teşvikler sunan, işçilerin son bir yıldır pandemi süreci boyunca ölümüne çalıştırılmasına göz yuman, kod 29’u kaldırmayan iktidar, sıra işçilere geldiğinde işçileri açlığa ve yoksulluğa sürüklüyor. Bu direnişin kazanımla sonuçlanacağından şüphemiz yok. Ama asıl direnişimiz bu kazanımlardan sonra başlamalı. Biz bu direniş vesilesiyle sizleri ve tüm Antepli işçileri patronlardan yana bu iktidar ve düzen partileri karşısında birlikte hareket etmeye ve bu sömürü düzenine karşı her fabrikada mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

Ardından konuşan EMEP İl Yöneticisi Mecit Bozkurt ise Antep tarihinde işçilerin bir çok direnişinin yer aldığına dikkat çekerek, “mücadele ettiğiniz, birlik olduğunuz sürece kaybeden patronlar olacaktır. Biz Emek Partisi olarak bu direniş sonuçlanana kadar buranın bir parçası olacağız” dedi.

İşçiler ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, direnişin başladığı günden beri kendilerine bir çok şey kattığını dile getirerek talepleri kabul edene kadar direnişe devam edeceklerini söylediler. (Antep/EVRENSEL)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM