• DOLAR
  8,6742
  %0,40
 • EURO
  10,3770
  %0,65
 • ALTIN
  497,31
  %0,64
 • BIST
  1.410
  %0,53
Gaski Gazi, Engelli Ve Şehit Aileleri İçin Yüzde 50 İndirim Yapıyor

Gaski Gazi, Engelli Ve Şehit Aileleri İçin Yüzde 50 İndirim Yapıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından engelli, şehit ailesi ve gazilere su faturalarında yüzde 50 indirim tarifesi devam ediyor.

Güneyin Sesi Gazetesi- Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı GASKİ, dezavantajlı gruplar için özel tarife hazırladı. Bu kapsamda GASKİ’ye ait şubelerden yapılacak başvurularla, engelli vatandaşlarla şehit ailesi ve gazilere su faturasında yüzde 50 indirim yapılıyor. Ekonomik duruma bakılmaksızın yapılan indirimle belirtilen grupların yaşamlarında kolaylık sağlanacak.

GASKİ’nin, hazırladığı tarife indiriminden yararlanılabilmesi için; engelli indiriminde, sözleşme sahibinin kendisi ya da birinci derece yakını olan anne, baba, eş, çocuk başvuru yapabilir, aileden birisinin yüzde 40 ve üzeri engelli sağlık raporu olması, mesken aboneliğinin kendi veya eş, anne, baba adına geçmesi ile kullanılan sayacın sadece bir meskene ait olması şartı isteniyor.

Şehit indiriminden yararlanılabilmesi içinse sözleşme sahibinin şehidin birinci derece yakını olan anne, baba, eş, çocuğu olması gerekiyor şehit kartı ve kullanılan sayacın sadece bir meskende kullanılması şartı koşuluyor.

Gazi indiriminden yararlanmak içinse sözleşme sahibinin gazilik kartı ile mesken aboneliğinin kendi adına olması ve kullanılan sayacın sadece bir meskende şartı aranıyor. Öte yandan gazi vefat etmişse gazi eşleri şartlar doğrultusunda indirimden yararlanabilmesi sağlanacak.

Güneyin Sesi Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM