• DOLAR
  8,3031
  %0,28
 • EURO
  10,0802
  %-0,07
 • ALTIN
  489,66
  %0,11
 • BIST
  1.445
  %-1,10
Gaziantep Barosu: Baro başkanımıza yapılan saldırı hukuka yapılmıştır, kınıyoruz!

Gaziantep Barosu: Baro başkanımıza yapılan saldırı hukuka yapılmıştır, kınıyoruz!

Barolar, çoklu baro ve nisbi şeçim sisteminin önünü açacak düzenlemeye karşı 19 Haziran’da Türkiye’nin dört bir yanından ‘Ankara’ya Savunma Yürüyüşü’nü başlattı. Bugün Ankara’ya ulaşan baro başkalarının şehre girişi polis tarafından engellenirken bir polis Baro Başkanı Şarklı’nın üzerine yürüyerek yumruk attı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Polislerin yürüyüşe müdahalesi sırasında bir polis Gaziantep Barosu Başkan Bektaş Şarklı’ya yumruk attı. Bunun üzerine Gaziantep Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Gaziantep Barosu, baro başkan Şarklı’ya yapılan saldırıyı kınadı.

Açıklamayı yapan Gaziantep Barosu İnsan Hakları Merkezi üyesi Avukat Bülent Duran:”Baro başkanımıza yapılan saldırı hukuka yapılmıştır, kınıyoruz!” diye konuştu.

Duran:” Biz bu ülknin çocuklarına, tüm halklarına, renklerine ve tüm yaşam alanlarına sahip çıkmayı kendine kutsal görev edinmiş avukatlarız. Bu hassasiyetten kaynaklı olarak Baro başkanımıza yapılan bu saldırıyı sadece basit bir saldırı, basit bir tokat kabul edemeyiz. Bugün avukat arkadaşlarımız ve baro bakanlarımız Ankara’ya yürüyorsa hem bu ülkenin geleceği için hem de mesleğimizin geleceği için yürüyolar. Dolayısıyla bu saldırı kabul edilemez. Biz avukatlar olarak, hukuk örgütü olarak bu tokatın altındn kalkacağız. Ama herkese şunu söylüyoruz: Bugün biz vekilz ve syasetçiler de vekildir, ynetenler de vekildir. Asıl olan hakkın sahibi olan halktır, insanın kendisidir” ifadelerini kullandı.

Güneyin Sesi/Gündem

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM