• DOLAR
  8,5492
  %-0,17
 • EURO
  10,0853
  %0,06
 • ALTIN
  495,52
  %-0,40
 • BIST
  1.352
  %-0,86
Gaziantep Barosu Başkan Adayı Akan: “Adalet duygusunun geliştiği bir yıl temenni ediyorum”

Gaziantep Barosu Başkan Adayı Akan: “Adalet duygusunun geliştiği bir yıl temenni ediyorum”

Gaziantep Barosu Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, Adli Açılış Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Akan, yayınladığı mesajda; adalet duygusunun geliştiği, vicdanlı ve tarafsız kararların verildiği, liyakatin öne çıktığı, adamım veya adamı anlayışının terkedildiği, güvenin tesis edildiği bir yıl olması temennisinde bulundu.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren, genç avukatlar başta olmak üzere tüm avukatlardan büyük bir destek gören, ilkeli duruşu, söylemleri ve yaptığı çalışmalar ve sunduğu projeler ile diğer baro başkan adaylarından bir adım öne çıkan Gaziantep Barosu Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, Adli Açılış Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Akan, “Adalet duygusunun geliştiği, vicdanlı ve tarafsız kararların verildiği, liyakatin öne çıktığı, adamım veya adamı anlayışının terkedildiği, güvenin tesis edildiği bir yıl olmasını istiyoruz” dedi.

Demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı bir toplumda, bireyin ve toplumun en temel güvencesinin bağımsız ve tarafsız yargı olduğunu belirten Akan, “Türkiye’de Cumhuriyet tarihi boyunca yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı hep sorun olmuştur. Geride bıraktığımız yıl yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığının güçlenmesi bir yana, yargının içinde olduğu içler acısı durum bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır.”

“Özelikle yargıya erişimde sıkıntı yaşayan vatandaşın yargıya erişiminin sağlanması için acil çözümler üretilmelidir. Yargı idarenin kontrolünde bir görüntü vermemelidir. Umarım yeni adli bağımsız bir yargı ile bir çok sorun çözülür. İdarenin denetiminde bir yargı görüntüsü olmaması için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM