• DOLAR
  8,4898
  %0,84
 • EURO
  10,2536
  %0,78
 • ALTIN
  495,41
  %0,81
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Gaziantep Barosu Başkan Adayı Akan: “Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımızı ofis sahibi yapacağız”

Gaziantep Barosu Başkan Adayı Akan: “Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımızı ofis sahibi yapacağız”

Bugüne kadar Gaziantep Barosu içerisinde çeşitli görevlerde bulunan ve yaptığı çalışmalarla her kesimden avukatın takdirini kazanan Gaziantep Barosu Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yaptığı ziyaretlerde büyük bir ilgi gören Akan, tüm meslektaşlarının sorunları ile yakından ilgileniyor.

Güneyin Sesi GAZETESİ-Bilgi, birikim, deneyim ve tecrübe yönüyle diğer başkan adaylarından bir adım önde olan ve yaptığı çalışmalarla tüm kesimden avukatın takdirini ve sevgisini kazanan Gaziantep Baro Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, gece-gündüz demeden seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ziyaretlerde seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerden bahseden Akan’ın, ‘GENÇ OFİS’ projesi mesleğe yeni başlayan genç avukatlar başta olmak üzere tüm avukatlardan tam not ve alkış aldı.

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermeyiz, söz vermişsek ise yerine getirmek için içinde gece-gündüz çalışırız” ifadesini kullanan Akan, mesleğe yeni başlayan genç avukatların en büyük sorununun OFİS olduğunu hatırlattı.

Akan, “Çevrede belediyeye ait birçok arazi bulunmaktadır. Belediyelerle görüşmeler neticesinde arsa alırsak, daha sonra ise Kooperatifler kurarak ve kooperatiflerin aracılığıyla meslektaşlarımızın aylık 800 ve 1000 lira gibi çok düşük ücretlerle OFİS sahibi olma imkanı sağlayacağız. Bu şekilde en az 250 meslektaşımızı Ofis sahibi yapmayı düşünüyoruz”

Gaziantep Barosu’nun Adliyesinin kampüsü çok kötü bir alanda yapıldı. Bunu o dönemde de söyledik, halen de söylemeye devam ediyoruz. Ama bu sorunu çözecek yollar var. Mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımın en büyük sorunu OFİS. Şu anda kiralık ofislerin kirası 4 bin liradan aşağı değil ve genç meslektaşlarımız bu parayı ödeyemez. Baromuzun öncülüğünde kurulacak Kooperatif aracılığıyla meslektaşlarımız arası dayanışmanın getirdiği güç birliğinden doğan avantaj ile uygun koşullarda OFİS tahsis edeceğiz” dedi.

Avukat Akan, “Tüm giderini ve personeli baronun karşıladığı ve çok düşük ücretlerle en azından ilk 6 ay veya 8 ay boyunca yeni ruhsat almış meslektaşlarımızın istifade edebileceği bir ofis sistemi kurmayı planlıyorum. Bu gibi projeleri birçok baro yapıyor.”

Genç meslektaşlarımızın daha fazla istifade edilebileceği yeni baro binasının içerisinde ki alanlar baronun alanından daha fazla olacak. Yani genç meslektaşlarımız yeni baro binasını da kullanabilecek. Çünkü kullanılmayan birçok oda olacaktır. Genç meslektaşlarımız kaygısız olsun, yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermeyiz, söz vermişsek ise onu yapmak için gece gündüz çalışırız” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Baro Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, genç avukatlara şu çağrıda bulundu: “Genç meslektaşlarımız sürekli bir şekilde hak, hukuk, soyut kavramlar veya ülke siyasetinin genel işleyişi şeklinde beyanat veren adaylara değil, somut projesi olan adaylara yönelsinler. Çünkü adaylar arasında somut projesi olan tek kişi benim.”

Hüseyin Karataş

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM