• DOLAR
  8,4266
  %0,26
 • EURO
  10,0358
  %0,56
 • ALTIN
  496,09
  %1,40
 • BIST
  1.416
  %0,48
Gaziantep Barosu Savunma Mitingi’nde: Sadece baroların değil, vatandaşın da sesi kesilecek!

Gaziantep Barosu Savunma Mitingi’nde: Sadece baroların değil, vatandaşın da sesi kesilecek!

Gaziantep Barosu, çoklu baro sistemi önerisini protesto etmek için eski adliye önünde basın açıklaması düzenledi. Gaziantep Baro binasından eski adliyeye kadar sloganlar eşliğinde yürüyen avukatların bir kısmı pandemi koşulları gerekçe gösterilerek alana alınmadı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Alana alınmayan avukatlar, emniyetin kurduğu barikatların dışından alandaki meslektaşlarına destek verdi. Yüzlerce avukatın katıldığı açıklamaya, sendikalar ve siyasi partiler de destek verdi.

“Onca problem varken, tek sorun barolarmış gibi hareket ediliyor”

Açıklamadan önce konuşan Gaziantep Baro Başkan Yardımcısı Avukat Melikşah Korkmaz, “İktidarın el atmadığı tek nokta kalmayana dek çalışacağını, bizleri bölmeye ve ayrıştırmaya çalışacağını biliyoruz. Onca problem varken tek sorunları barolarmış gibi hareket eden iktidar, vatandaşın derdine derman olmak yerine vatandaşın derdine dert katmak için çaba harcamaktadır. Ekonominin hali malum, işsizlik ortada, kadın cinayetlerinin önü alınamıyor. Cinsel istismar, cinsel saldırı baktığımız her yerde karşımıza çıkıyorken, tek sorun barolarmış gibi hareket etmek ve vatandaşın aklıyla dalga geçmek mevcut sistemi değiştirmeye çalışan zihniyetin ürünüdür” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, “Hukuku, hakkımızı, adaleti ve vatandaşın hakkını korumak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Üzerimize giydiğimiz cübbelerde ilik aramaya çalışanlaradır seslenişimiz; bizi bölemezsiniz, bölünmeyiz, aynı kararlılıkla Ankara’ya kadar gideriz” ifadelerini de sözlerine ekledi.

“Sadece baroların değil, vatandaşın da sesi kesilecek!”

Korkmaz’ın konuşmasının ardından açıklamayı okuyan Gaziantep Baro Başkanı Avukat Bektaş Şarklı, “Baroların sesinin kısılması, parçalanması ve susturulması için çıkarılan bu yasa, sadece baroların değil vatandaşın da sesini kesecektir. Bizler bu yasanın karşısında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. 3 Temmuz 2020 günü Ankara’da savunmanın onuru için, adil yargılanma, insan hakları, vatandaşın haklarını savunmak için büyük savunma mitinginde buluşacağız. Savunma susmadı susmayacak” dedi.(Evrensel)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM