DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21599271,10%
Gaziantep
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne “akıllı şehirler” kapsamında 1 milyon dolar hibe

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne “akıllı şehirler” kapsamında 1 milyon dolar hibe

ABONE OL
24 Ağustos 2020 15:21
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne “akıllı şehirler” kapsamında 1 milyon dolar hibe
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, daha önce ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) iş birliğinde hayata geçirilen “Gaziantep Akıllı Şehir Master Planı Protokolü” ile Kore Arazi, Altyapı Ulaştırma Bakanlığı (MOLIT) “K-City Network, Global Akıllı Şehirler İş birliği Programı” kapsamında aldığı 1 milyon dolarlık hibe desteğiyle, kenti Akıllı Şehirler ağında üst seviyelere taşıyacak.

Çağın gerekliliklerini yerine getirmek ve dijital dönüşümü şehrin kullanımına adapte etmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi, USTDA ile imzaladığı “Gaziantep Akıllı Şehir Master Planı Protokolü” ve Kore Arazi, Altyapı Ulaştırma Bakanlığı’nın sunduğu “K-City Network, Global Akıllı Şehirler İş birliği Programı” ile 1 milyon dolarlık hibe desteği alarak Doğu-Batı kültürüyle oluşturulan yeni teknolojik hizmet uygulamalarını Gaziantep’e kazandıracak.

Destek kapsamında, dünyaca ünlü teknik firmalardan danışmanlık hizmeti alınacak. Çözüm geliştirme projelerinin konuşulacağı iş birliği programlarında; amaç, yönetim, ulaşım, halk sağlığı, refah, çevre, enerji, su kaynakları yönetimi, güvenlik, eğitim ve kültür alanlarında kentsel hizmetleri geliştirecek akıllı yol haritaları belirlenecek. Akıllı Şehirler projesi konusunda Büyükşehir Belediyesi’ne rehberlik edilecek.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığınca ortaklaşa hareket edilerek yürütülen hibe programları yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle telekonferansla yürütülürken pandeminin ardından ise ABD ve Güney Kore’den gelen yetkililerle yüz yüze görüşmeler gerçekleştirilerek çalıştaylar yapılacak, kalkınma ve akıllı şehir hususlarında deneyim ve bilgi paylaşımı olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r