• DOLAR
  9,6035
  %1,09
 • EURO
  11,1937
  %1,03
 • ALTIN
  559,59
  %2,76
 • BIST
  1.480
  %1,71
Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi kutlama mesajı: “Gururla kutluyoruz”

Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi kutlama mesajı: “Gururla kutluyoruz”

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gaziantep’e Gazilik unvanı verilişinin 100. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Büyükekşi mesajında, “Dünyada ‘Gazi’ unvanına sahip tek şehir olan Gaziantep’in 8 Şubat 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı ile onurlandırılmasının 100. yılını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz” dedi.

ATALARIMIZDAN BİZE MİRAS

Gazianteplilerin, Birinci Dünya Savaşı sonrası şehrimizi işgal etmek isteyen Fransızlara karşı tarihte eşine az rastlanacak bir kahramanlık örneği sergilediğini hatırlatan Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi, “Türk milletinin en büyük özelliklerinden birisi de bağımsızlığına ve hürriyetine olan düşkünlüğüdür. Gaziantepliler bundan 100 yıl önce şehrimizi işgal etmek isteyen emperyalist güçlere karşı canları ve kanları pahasına savaşarak 6 bin 317 şehit verdiler. Vatan, bayrak ve ezan için canlarını seve seve veren atalarımız, Kurtuluş Mücadelesinin kazanılmasında öncü rolünü üstlendiler. İkinci bir Çanakkale ve ikinci Plevne olarak değerlendirilen Antep Savunması atalarımızdan bizlere kalan çok önemli bir mirastır” diye konuştu.

GAZİ ŞEHRİ TEMSİL EDİYORUZ

Gaziantep Futbol Kulübü olarak Gazi şehri Türkiye Süper Ligi’nde temsil etmekten büyük gurur duyduklarını da ifade eden Başkan Mehmet Büyükekşi, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep Futbol Kulübü olarak atalarımızdan bizlere miras kalan Gaziantep Savunmasındaki mücadele ruhunu yeşil sahalarda göstermenin gayretini veriyoruz. Gazi şehrimizin spor alanında da adının duyurulması ve hak ettiği yere gelmesi için futbolcularımızla, teknik heyetimizle, yönetim kurulumuzla, çalışanlarımızla ve taraftarımızla büyük bir çaba içerisindeyiz.”

RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Dönemin en modern silahlarına sahip olan düşman kuvvetlerine karşı 11 ay boyunca büyük bir kahramanlık örneği gösteren Gazianteplilerin, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki, onlar Antep’i kurtardıkları gibi Türkiye’yi de kurtardılar” şeklindeki övgüsüne mazhar olduğunu da kaydeden Büyükekşi, “Gazi şehrimize Gazilik unvanının verilişinin 100. yılında, Gaziantep Savunmasında vatan, bayrak ve ezan için canlarını veren 6 bin 317 şehidimizi, gazilerimizi ve vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM