DOLAR 28,9381 0.04%
EURO 31,4635 -0.02%
ALTIN 1.925,270,08
BITCOIN 11471780,55%
Gaziantep
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

GAZİANTEP GELECEK PARTİSİ 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

GAZİANTEP GELECEK PARTİSİ 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

ABONE OL
5 Ekim 2020 11:30
GAZİANTEP GELECEK PARTİSİ 1.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güneyin Sesi GAZETESİ – Gelecek Partisi Gaziantep 1 olağan kongresi görkemli bir şekilde başladı. Kongreye Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve  Genel merkezden Genel başkan yardımcıları katıldı.

Önce divan seçildi. Divan başkanı gündemi okudu ve gündem onaylandı. Pandeminden dolayı salonda sosyal mesafe kuralı uygulandı.

Gelecek Partisi Gaziantep İl Başkanı Bekir Öztekin, Ak Parti’nin 2001 yılında 3Y ile yola çıktığını bunların Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklar olduğunu belirterek, “Gelecek Partisi bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmıştır. Herkes hani adam mı var, nereye gidelim, alternatif yoktur diyorlar işte size adam gibi adam. İşte size parti. Biz Gelecek Partisi 2001’deki gibi ihtiyaçtan dolayı çıkmıştır. Rant hesabı yaparaktan ortaya çıkmış bir harekat değildir. Memleket zor durumda bizde kendimizi ortaya koyduk. Bizim kellemiz kıymetli değil. kellesi kıymetli onlalar devlete talip olmamalıdır.

Bugünlerde konuşmak çok zor ama biz konuşacağız. Hırsızlara, haksızlık yapanlara rağmen konuşacağız. Ülkede hak hukuk adalet kalmamış. Biz kanun devleti değil, hukuk devleti istiyoruz. Gelecek Partisi hakkın, hukukun yanında yer alacak her zaman. Ülkede çeteler, mafyalar boy boy atıyor. Fırıl fırıl dönüyor. Bir zamanlar mevcut iktidar, ‘biz, mafya ve çetelerle mücadele edeceğiz’ diyordu. Şimdi her yerde çete ve mafya üyeleri geziyor. Hukukun olmadığı yerde çark çakal, mafya ve çeteler gezer. Biz hukuk devleti istiyoruz” dedi.

“ COBANİ TWİTLARINA CEZA VAR, 15 TEMMUZ ÖNCESİ HOCA TWITLARINA YOK”

Gelecek partisi Örgütlenmeden sorumlu Gen.Başkan Yardıcısı Doğan Demir’e kongrede konuştu.

“ 1992 li yıllarında CHP kurucu üyelerinden biriyim. Alevi dernekleri genel başkanlığı yapmış ve Gelecek partisinin kurucuları arasında  yer alıyorum. Partimizin örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcılığı yürütmekteyim.  Neden anlatıyorum gelecek partisi tüm renkleri bir araya getiren partidir. Sayın genel başkanımızla bir araya gelmemizin temel  dayanağı toplumsal barışı sağlamak, özgür bir Türkiye yaratmak için yola çıktık. Bu hükümet18 yıldır ayrımcılığı bitireceğiz diyenler ülkeyi tam bir ayrımcılığa sürüklemiştir. Ayrımcılığı yok edeceğiz, Avrupa birliğine gireceğiz diyen R.Tayyip Erdoğan’a tam destek verdik. Gel  gör ki durum böle değil, en yakınındaki Ali Babacan ve Başbakanlık yapmış Genel Başkanımız Prf.Dr Ahmet Davutoğlu yeni parti kuruyor. Bu haraket hükümete tam baş kaldırıdır. Bu ülke bizim, bizlerin gidecek bir yerimiz yok, ne Avrupa, ne rusya’ya , ne Amerika’ya. Bu ülke  böyle yönetilmez, 6  Yıl önce Cobani olaylarından yargılanmış, ceza yatmış bu insanları tekrar alarak  tutuklamak hangi adaletin ürünüdür. 7 Yıl önce Twit atan Canan Kaftancıoğlu’nu yargılayacaksın ve ceza vereceksin. 6 yıl önceki Cobani olayları davasından Kars Belediye başkanını içeri alacaksın yerine kayyum atayacaksın, kayyum vali utanmadan Cuma namazını Belediyenin önünde kılacak. Madem 6 yıl önce twit atanı yargılıyorsan, 15 temmuz  öncesi sümüklü dediğimiz hoca için yalakaların attığı twitler meydanlarda konuşmalarla savunanları neden yargılamıyorsunuz ? sizin adalatiniz nerde kaldı o zaman. Türkiye nin geleciğine dair hiçbir şey bırakmadılar. Gelecek partisi olarak tüm partileri kucaklıyacağız hatta AKP li partilileri de kucaklıyarak, özgürlüğü, barış ve kardeşliği Gelecek kuşağa taşıyacağız. “

 

GENEL BAŞKAN AHMET DAVUTOĞLU KONGREYE CANLI YAYINLA BAĞLANDI

“Davutoğlu, tüm yapılanlara sessiz kalamayız. Ahlak çökmüş,yalanlar diz boyu televizyonlarda boy boy yalanları izlemekten bu halk bıktı. Gelecek Partisi bu gidişe dur demek için yola çıktı. ” dedi

Tek liste ile seçim yapıldı  Bekir Öztekin tekrar Gelecek Partisi Gaziantep İl Başkanlığına seçildi.

 

Kaynak : Yurt AJANS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r