• DOLAR
  9,2540
  %-0,08
 • EURO
  10,7588
  %0,11
 • ALTIN
  526,43
  %0,94
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Gaziantep- Kilis Tabip Odası hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını andı

Gaziantep- Kilis Tabip Odası hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını andı

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep -Kilis Tabip Odası yeni tip korona virüsa (Kovid-19) salgınında hayatını kaybeden hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik basın açıklaması düzenledi.

Gaziantep- Kilis Tabip Odası salgında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına için anma programı düzenledi. Tabip odasında gerçekleşen programa Gaziantep- Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Ayşegül Ateş Tarla ve sağlık çalışanları katıldı.

Gaziantep- Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Ayşegül Ateş Tarla anma programında şunları söyledi:

Güzel günleri görebilme umuduyla var gücümüzle çalıştığımız pandemi sürecinin bir yılını geride bıraktık. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık.
Yönetilemeyen bir pandeminin gölgesinde söylenmeyenleri söyleyerek, saklananları açığa çıkararak, toplumun ihtiyaçlarını talep ederek yurttaşların sözü olmaya çalıştık. Tüm bunları yaparken nitelikli koruyucu ekipman sağlanmayan, uzun mesai saatlerinde, kötü çalışma ortamlarında, hukuksuzca izin ve istifa hakları yasaklanan meslektaşlarımızın sesi olmak için çaba gösterdik.
Ne yazık ki kulaklarını tıkayıp, sesimizi duymak istemediler. Yönetemedikleri pandeminin suçunu vatandaşa, yükünü bizlere yüklediler. Ve 140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken 391 sağlık çalışanını kaybettik. Ancak ses olmaya devam ediyoruz. Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için COVID-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz.
Meslek hayatları boyunca gösterdikleri özverinin kat be katını pandemi döneminde gösteren
pandemiyle mücadele eden tüm hekim ve sağlık çalışanları için bir simge haline gelen, COVID-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sonrası yaşamını yitiren değerli hocamız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettiğimiz 1 Nisan gününü TTB 72.Kongresi’nde aldığımız karar ile “COVID-19 nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü” olarak belirlemiştik. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız, onları toprağa değil sonsuzluğa uğurladığımızı her 1 Nisan’da belirtmeyi sürdüreceğiz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM