• DOLAR
  8,0868
  %-0,02
 • EURO
  9,7458
  %0,07
 • ALTIN
  460,45
  %-0,04
 • BIST
  1.377
  %-2,20
Gaziantep’in ihracatçı dünyasından Suudi Arabistan’a tepki!

Gaziantep’in ihracatçı dünyasından Suudi Arabistan’a tepki!

Gaziantep’te 300 fabrikanın açılışıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Suudi Arabistan hükümetinin ticaret yollarına uyguladığı ambargo ihracatçı dünyasında tepkiye neden oldu.

Suudi Arabistan’ın son bir yıldır örtülü olarak sürdürdüğü Türk malları ambargosunu genişletme kararı iş dünyasında tepkilere neden oldu. Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi , bu kararın şehrimizin ihracatını olumsuz etkileyeceğini belirterek, Suudi Arabistan yönetimini aklıselime davet etti. Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım da, Suudi Arabistan hükümetinin ambargoyu resmen uygulamaya almasının büyük bir talihsizlik olduğunu belirterek, “Suudi Arabistan hükümetini kınıyorum” dedi.

Ünverdi: “İhracatımızı olumsuz etkiler, Suudi Arabistan yönetimini aklıselime davet ediyoruz”

Suudi Arabistan son bir yıldır örtülü olarak sürdürdüğü Türk malları ambargosunu genişletiyor. Temmuz ayından bu yana firmalardan Türkiye’den mal alınmayacağına yönelik resmi taahhüt alan hükümetin ambargosu 1 Ekim’de başlıyor. Sosyal medyadan Suudi hükümetinin bu kararını değerlendiren Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, “Suudi Arabistan yönetimindeki sancılar maalesef iki ülkenin ticaretini de bugün resmi ambargoya kadar getirmiştir. İki ülkenin de menfaatine uygun olmayan bu karar şehrimizin ihracatını da olumsuz etkileyecektir. Suudi Arabistan yönetimini aklıselime davet ediyoruz” dedi.

Yıldırım: “Suudi Arabistan hükümetini kınıyorum!”

Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım’da sosyal medyadan Suudi Arabistan hükümetinin kararıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım, “Arabistan hükümetini kararından dolayı kınayarak, “İlimiz ve ülkemiz için önemli bir ihracat pazarı olan Suudi Arabistan hükümetinin bir süredir gayri resmi olarak uyguladığı ambargoyu resmen uygulamaya alması büyük bir talihsizlik. Ticaret yollarını keyfi şekilde tıkayan Suudi Arabistan hükümetini kınıyorum” dedi.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM