• DOLAR
  8,5575
  %0,11
 • EURO
  10,1463
  %0,09
 • ALTIN
  497,15
  %0,10
 • BIST
  1.361
  %0,09
Gaziantep’te Corona gölgesinde 15 Temmuz coşkusu

Gaziantep’te Corona gölgesinde 15 Temmuz coşkusu

Darbe girişiminin 4 yıldönümüne dair etkinlikler tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep’te de Corona virüsü salgını gölgesinde gerçekleşti. Anmanın yapılacağı alana gelenlerin ateşi ölçülerek maskeli şekilde girişlerine izin verildi.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programı, Kuran okunmasının ardından protokol konuşmaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayında halka seslenişi ile devam etti.Programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz’un kendilerine çok önemli bir mesaj verdiğine dikkat çekerek, “Özellikle Gazi şehrin çocukları yüzüncü yıla giderken, istiklal için, istikbal için, milli mücadele için ne kadar büyük acılar yaşadığını bilen bir millettir. Çok özel bir şehirdir Gaziantep, kalesindeki bayrak çok özel bir bayraktır’’ dedi.

Daha sonra konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül de “15 Temmuz’larda iki duyguyu bir arada yaşıyoruz. Hem anma var, acılarımız var, 251 şehidimiz var, gazilerimiz var. Aynı zamanda da sevincimiz var, kutlamamız var. Bu millet sayın cumhurbaşkanımızın dirayetiyle cesaretiyle, milletimizin ferasetiyle bu devleti uçurumun kenarından aldı. Üzerinden 4 sene geçti, şimdi daha iyi anlayabiliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

İlahiler ve kahramanlık türküleriyle devam edecek anma programı sabah ezanına kadar sürecek. Öte yandan bu sene demokrasi nöbetleri Corona virüsü nedeniyle 50 kişilik gruplarla tutulacak.

Haber: Orhan Erkılıç/Jiyan Cin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM