• DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
Gaziantep’te Yesemek Rotary’inin Kızılay ile iş birliği

Gaziantep’te Yesemek Rotary’inin Kızılay ile iş birliği

GÜNEYİN SESİ GAZETESİ  – Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi ve Gaziantep Yesemek Rotary Kulübü, Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’ndeki hastalar ve ailelerine yardım için önemli bir işbirliğine imza attı.

İhtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi ile topluma katkı misyonu ile hareket eden Gaziantep Yesemek Rotary Kulübü Derneği’nin ortak girişimi ile Kurban Bayramı öncesi onkoloji hastaları ve aileleri için gıda ve kırtasiye yardımı yapıldı.

İşbirliği ve yardım süreciyle ilgili olarak konuşan Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi Başkanı Prof. Dr. Nihat Yıldırım, “Bugün çok önemli bir işbirliğini başlatmış olduk. Biz, Türk Kızılayı olarak yardım çalışmalarımızda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamayı önemsiyor, çalışmalarımızı ve işbirliklerimizi buna göre planlıyoruz. Bu amaçla yakın zamanda Yesemek Rotary Derneği ile bir araya geldik. Bundan sonra da ortak proje ve etkinliklerimiz devam edecek.”

Bu önemli işbirliği ile başta kök hücre ve kan bağışı farkındalığını arttırmak amacıyla yine Türk Kızılayı ile bir araya geleceklerini ifade eden Yesemek Rotary Kulübü Derneği Başkanı Tayfun Sakıcı ise işbirliği ile ilgili olarak, “Onkoloji hasta ve yakınlarını ve onlara yönelik yapılan tüm faaliyetleri çok önemli ve değerli buluyoruz. Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi’nin bu desteği ile çok güzel bir yardım süreci gerçekleştirilmiş oldu. Emeği geçen ve destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Gıda ve kırtasiye yardımına dernek başkanlarının yanı sıra Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Müdürü Gülsemin Yıldız, Türk Kızılayı Gaziantep Şubesi Sekreteri Doç. Dr. Songül KESEN ve Hastane Sınıfı Öğretmeni Ali Sinan katıldılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM