• DOLAR
  8,6689
  %0,20
 • EURO
  10,1685
  %0,53
 • ALTIN
  491,53
  %-0,06
 • BIST
  1.407
  %1,58
Gaziantep’te YoncaSTEM eTwinning projesini başarıyla tamamladı

Gaziantep’te YoncaSTEM eTwinning projesini başarıyla tamamladı

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep’te öğrencilerin bilişsel ve fiziksel yetenekleri doğru yönde geliştirmeye yönelik gerçekleştirilen YoncaSTEM eTwinning projesi çalışmaları başarıyla tamamlandı. Kuruculuğunu Üsküdar Akşemsettin ilkokulu Sınıf Öğretmeni Figen Köksalan Sanchezpena ve Kağıthane Mehmet Rıfat Yalman İlkokulu Sınıf Öğretmeni Safiye Aygen’in yaptığı; İlimiz Şahinbey ilçesi Ertuğrulgazi İlkokulu sınıf öğretmeni Barış Aykaç ın 4 – B sınıfıyla birlikte yürüttüğü projede öğrencilerin farkındalıkları arttırıldı.

 

Uluslararası olan  projeye Gaziantep’ten , İstanbul’dan, Bursa’dan, Osmaniye’den ve Azerbaycan’dan olmak üzere toplam 9 öğretmen ve 45 öğrenci katılmıştır.

Proje süresince öğrencilerimize: STEM nedir? STEM çalışmaları nasıl yapılır?

Öğrencilerimizle birlikte STEM alanında uzman kişilerle atölye çalışmaları yapılmış; öğrencilerimizin araştırma yapma, doğru bilgiye ulaşma, güvenli internet kullanımı, teknolojiyi doğru ve etkin kullanma becerileri geliştirilmiştir. Probleme dayalı öğrenme yaklaşımı ile problem çözme konularında bilgiler verilip çalışmalar yapılmıştır.Öğrencilerimiz proje kapsamında: CANVA, JAMBOARD, JİGSAWPLANET, CHATTERPİX, VİDEOSHOW ve VİVAVİDEO gibi web 2.0 araçlarını da kullanmayı öğrenmiştir. eTwinning Günü, Güvenli İnternet Günü, Dünya Su Günü, STEM Keşif Haftası, kapsamında etkinlikler yapılarak öğrencilerimizin bu konulardaki farkındalıkları artırılmıştır.

Ertuğrulgazi ilkokulu öğrencileri YoncaSTEM eTwinning projesini başarıyla tamamladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM