DOLAR 20,3989 1.51%
EURO 21,9091 1.54%
ALTIN 1.284,312,21
BITCOIN 5648291,58%
Gaziantep
23°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gaziantep’teki STK’lar: Rejime Karşı Verilen Mücadelede Ordumuzun Yanındayız

Gaziantep’teki STK’lar: Rejime Karşı Verilen Mücadelede Ordumuzun Yanındayız

ABONE OL
2 Mart 2020 13:59
Gaziantep’teki STK’lar: Rejime Karşı Verilen Mücadelede Ordumuzun Yanındayız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin 81 ilinde önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu İdlib’deki hain saldırıya ilişkin eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

Güneyin Sesi Gazetesi- Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu Bahar Kalkanı kapsamında Suriye rejimine yapılan mücadelede Türkiye Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yanında olduğunu belirtti.

Basın açıklaması şu şekilde: “Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, idlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun.

Rabb’im şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüz binlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz; karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk devleti ve ordusu, bugüne kadar, Fırat kalkanı, zeytin dalı ve barış pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir.

Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. Bahar Kalkanı Harekatıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzuubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız.

Cenabı hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

Ortak basın açıklamasında bulunan STK’lar:

Gaziantep Sanayi Odası

Gaziantep Ticaret Odası

Gaziantep Ticaret Borsası

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri

Nizip Ticaret Ve Sanayi Odası

Nizip Ticaret Borsası

İslahiye Ticaret Ve Sanayi Odası

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü

Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Hak-İş Sendikası Gaziantep Şubesi

Memur-Sen Gaziantep Şubesi

Tesk Gaziantep Şubesi

Türk-İş Gaziantep Şubesi

Tisk Gaziantep Şubesi

Kamu-Sen Gaziantep Şubesi

Gaziantep Genç İş Adamları Derneği

Müstakil Sanayici Ve İş Adamları Derneği Gaziantep Şubesi

Tobb Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu

Tobb Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu

Türkiye Müteahhitler Birliği Gaziantep Şubesi

Tmmob Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi

Tmmob İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi

Tmmob Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi

Tmmob Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi

Türkiye Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Gaziantep Şubesi (Türmob)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Gaziantep Şubesi

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r