• DOLAR
  9,3022
  %-0,31
 • EURO
  10,8597
  %0,08
 • ALTIN
  532,41
  %0,55
 • BIST
  1.433
  %1,11
Gaziler Mahallesinde 14 saat elektrik kesintisi ‘Kesinti tazminatı’ hakkını hatırlattı

Gaziler Mahallesinde 14 saat elektrik kesintisi ‘Kesinti tazminatı’ hakkını hatırlattı

Güneyin Sesi Gazetesi- Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Gaziler Mahallesi’nde dün yaklaşık 14 saat süren elektrik kesintisi vatandaşları çileden çıkardı. Kullanıcıların uzun süreli (10-12 saati aşan) elektrik kesintisinde dağıtıcı firma olan Toroslar A.Ş’ye  yönelik ‘kesinti tazminatı’ adı altında tazminat alma hakkı bulunuyor.

KESİNTİ TAZMİNATI YASAL BİR HAKTIR

Şehitkamil ilçesine bağlı Gaziler Mahallesi’nde dün saat 13.30 sıralarında elektrik kesildi.  Vatandaşlar Toroslar A.Ş’nin 186 çağrı merkezini aradığında ise kesintinin son bulacağı saate yönelik sürekli farklı cevaplar verildiğini söyledi. Saatlerce elektriksiz kalan kullanıcıların elektriği bugün saat 02:17′ de verildi. Yaklaşık 14 saat süren elektrik kesintisinde mağdur olan mahallesi sakinlerinin ise uzun süreli (10-12 saati aşan) elektrik kesintisinde Toroslar A.Ş’ye yönelik ‘kesinti tazminatı’ adı altında tazminat alma hakkı bulunuyor.

KESİNTİYE BAĞLI MADDİ ZARAR DA KARŞILANACAK

Öte yandan kullanıcıların ev ve işyerlerinde  elektrik kesintisine bağlı meydana gelen (gıda bozulması, ilacın işlevini yitirmesi vb.) ve maddi gidere neden olan sorunların da  yine dağıtıcı şirket tarafından karşılanması gerekiyor. Dağıtım şirketinin konuttaki elektrik kesintisinden fatura bazında 80 lira işyerindekinde ise 100 lira ödemesi bekleniyor.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM