DOLAR 20,9015 0.46%
EURO 22,4375 -0.36%
ALTIN 1.311,71-0,79
BITCOIN 5661010,88%
Gaziantep
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GBB’DEN AÇIKLAMA: KENT TURİZMİ İÇİNDİ

GBB’DEN AÇIKLAMA: KENT TURİZMİ İÇİNDİ

ABONE OL
20 Nisan 2022 15:49
GBB’DEN AÇIKLAMA: KENT TURİZMİ İÇİNDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ülke gündemine oturan yabancı heyetin konaklama bedellerine ilişkin açıklama geldi.

Yapılan açıklamada “BirGün gazetesinde yayınlanan “10 kişinin bedeli 1,7 milyon TL” başlıklı haber için açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.
– Söz konusu ihale isteyen herkesin katılımına açık şekilde “açık ihale usulü” ile yapılmıştır.
– Gaziantep’in 2022 yılı boyunca yapacağı kültür ve turizm tanıtım faaliyetleri ile ilgili toplantı ve organizasyonları kapsamaktadır. Gerçekleştirilecek faaliyetlerin yılın başında planlanarak ihale edilmesinin amacı faaliyetlerin en uygun şekilde, en uygun fiyat ve şartlarla yapmasının sağlanmasıdır.
– Haber başlığında bulunan “10 kişinin bedeli 1,7 milyon TL” çıkarımı da ya kötü niyetle ya da ihale okumayı iyi bilmemekten dolayı yapılmıştır. Burada söz konusu tek etkinlik değil; alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan 5 farklı toplantı ve seminer, dijital turizm, ekoturizm gibi başlıklarla gerçekleştirilecek 3 farklı uluslararası çalıştay, turizmin tüm paydaşlarına verilmesi planlanan 3 farklı eğitim programı, başta uzak doğu olmak üzere her biri hedef kitlemizin olduğu 3 farklı ülkede tanıtım ve turizm fuarlarına katılım gibi pek çok etkinliği kapsamaktadır.
– Aynı ihale kapsamında Uluslararası Turizm Filmleri Festivali ve Gaziantep’in güncel turizm haritası tasarımı ve basımı, teknik ihtiyaçlar, simültane tercümanlık hizmetleri, salon düzenlemeleri gibi pek çok kalem de yer almaktadır.
– Gaziantep’in tanıtımında ve turizm gelirlerinin arttırılmasında önemli rol oynayacak ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiren turizm uzmanlarının katılacağı toplantılarda belli bir kalite gözetilmesi amacıyla, bir gastronomi kenti olan Gaziantep’te sunumu yapılacak yemeklere ilişkin ayrıntılar özellikle yazılmıştır. Bunun sebebi de ayrılan bütçenin en doğru şekilde kullanılmasıdır.
Açık olarak düzenlenmiş bu ihale ile ilgili ayrıntılar EKAP üzerinden 2021/920520 ihale kayıt numarası ile incelenebilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r