DOLAR 18,8356 0.01%
EURO 20,2224 0.05%
ALTIN 1.134,770,31
BITCOIN 4321410,82%
Gaziantep

KAPALI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

GIDANIN GELECEĞİ MASAYA YATIRILIYOR

GIDANIN GELECEĞİ MASAYA YATIRILIYOR

ABONE OL
30 Mayıs 2022 12:20
GIDANIN GELECEĞİ MASAYA YATIRILIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney’in Sesi GAZETESİ – Dünya gündeminde yaşanan pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşında bir kez daha gündeme gelen gıda krizi ve gıdanın geleceğiyle ilgili önemli konu başlıkları, Gaziantep’te konunun uzmanlarının katılacağı etkinlikte masaya yatırılacak.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) tarafından düzenlenen ve Gaziantep merkezli Karkas Çiftliği’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan GIDA KRİZİ VE GELECEK konulu panelde, ülkemizin bundan sonraki süreçte hangi adımları atması gerektiği, yol haritasının ne olması gerektiği sorusuna cevap aranacak.

HANGİ BAŞLIKLAR ELE ALINACAK?

Etkinlikte, yaşanan gıda krizinin nedenleri ve çözüm önerileri, Türkiye’nin gıda risklerinin neler olduğu, dünyadaki durumun nasıl olduğu, gıda politikaları, pandemi, iklim değişimi ve savaş üçgeninde gıdanın durumu, teknolojinin gıdayı nasıl değiştirmekte olduğu, gıda endüstrisinin nereye doğru evrildiği gibi birçok önemli konu kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek.

KİMLER KATILACAK?

Panele; konusunda uzman isimler olan FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu) Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık, Başkent Üniversitesi’nden Prof.Dr. Ahmet Şahinöz ve Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Bayram konuşmacı olarak katılacak. Panelin moderatörlüğünü ise TAGYAD (Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği) Başkanı İsmail Uğural üstlenecek.

“Gıda Krizi ve Gelecek” konulu panel, 6 Haziran Pazartesi günü Şehitkamil Sanat Merkezi (ŞSM)’nde Saat 13:30’da gerçekleştirilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r