• DOLAR
  8,5623
  %0,16
 • EURO
  10,1575
  %0,20
 • ALTIN
  498,34
  %0,34
 • BIST
  1.361
  %0,09
Gözaltına alınan DİSK Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Türkmen serbest bırakıldı

Gözaltına alınan DİSK Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Türkmen serbest bırakıldı

İşçileri çalışmaya zorlayan fabrikalarla ilgili sosyal medya paylaşımlarından dolayı gözaltına alınan DİSK Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen serbest bırakıldı.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Koronavirüs salgınına rağmen fabrikalarda işçilerin çalışmaya zorlandığını sosyal medyadan duyuran ve bu yüzden hedef gösterilerek gözaltına alınan DİSK/Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen, savcılığa verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Türkmen serbest bırakıldığını twitter hesabından duyurdu:

DİSK/Tekstil Gaziantep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen, önceki gün işçilerden aldığı bilgileri Twitter hesabından paylaştı. Türkmen, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Antep’in en büyük tekstil fabrikalarından Melike Tekstil 3’te, iki işçinin #COVID19 testi pozitif çıktığı bilgisi üzerine işçiler iş bıraktı. Fabrika yönetimi işçileri çalışmaya zorluyor. İşçilerin bir kısmı içeri girdi bir kısmı eve döndü bir kısmı ise beklemeye devam ediyor.”

Tepkiler Üzerine Fabrika Üretimi Durdurdu

Türkmen de haberi duyurduktan sonra Melike Tekstil patronunun, kimi yerel gazeteleri de kullanarak kendisini provokatörlükle suçladığını belirterek “Ama bu işe yaramadı. İşçilerin sesini duyurma çabamız sonuç verdi ve az önce fabrikayı 15 gün süreyle kapatarak işçileri ücretli izine gönderdiler” dedi.

Mahkemeye Sevk Edilmeden Serbest Bırakıldı

Türkmen, yapılan bir ihbar nedeniyle dün (3 Nisan Cuma) gece saatlerinde ise “halkı kin ve nefrete tahrik” suçlamasıyla Güvenlik Şube tarafından evinden gözaltına alınarak Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bugün savcılığa çıkarılan Türkmen, ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilmeye gerek görülmeden serbest bırakıldı.

Türkmen: İşçi Sınıfı Ve Emekçilerin Talepleriyle İlgili Mücadelemiz Sürecek

Mehmet Türkmen, serbest bırakılmasının ardından yaşananları Evrensel’e aktardı. Türkmen, “Asıl gözaltına alınması gereken, ifade vermesi gereken ve binlerce insanın hayatını tehlikeye atarak suç işleyenler patronlardır. Bütün halkın sağlığını tehdit eden bu salgın karşısında bile ne yazık ki kentimizin ve ülkenin yetkililerinin birinci önceliği sermayenin çıkarlarını gözetmek oluyor. Gözaltına alınmamın sebebi de buydu” dedi.(Evrensel)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM