• DOLAR
  8,3064
  %1,56
 • EURO
  9,9930
  %1,28
 • ALTIN
  476,49
  %1,03
 • BIST
  1.335
  %0,37
GSO: “30 Ağustos Zaferi şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur”

GSO: “30 Ağustos Zaferi şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur”

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” emri ile ulusumuz ve kahraman ordumuzun bütünleşerek kazandığı tarihi zaferin milletimiz için dönüm noktası olduğunu kaydetti.

Güneyin Sesi GAZETESİ- Adnan Ünverdi, bu özel günün tarihimizde çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizerek, “30 Ağustos Zaferi ebediyen unutulmayacak şanlı bir destandır. Milletimiz Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile zorluklara ve yokluklara rağmen tüm dünyaya örnek olacak bir mücadele vermiştir. 26 Ağustos 1071’de Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nden asırlar sonra 30 Ağustos 1922’de kazanılan bu zafer Anadolu’yu bizlere ebedi yurt olarak kazandırmış, Cumhuriyet’imizin kuruluşuna giden yolu açmıştır” ifadelerini kullandı.

Geçmişten günümüze Türk Milleti’nin bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şeyin üstünde tuttuğunu belirten Adnan Ünverdi, mesajında şu görüşlere yer verdi: “30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin büyük fedakârlıklarla verdiği istiklal mücadelesini, vatanseverlik ve kahramanlıklarla bütün dünyaya haykırdığı, önemli bir askeri başarı olmasının yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin bir göstergesi olarak tarih sayfalarına altın harflerle yazılmıştır. Bu gurur günü kudret ve kahramanlığın bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da dünyaya göstermiştir.

Bundan sonra da atalarımızın mirası cennet vatanımızda aynı ruh ve heyecanla bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımız göklerde dalgalanmaya devam edecektir. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM