• DOLAR
  9,3066
  %0,13
 • EURO
  10,8387
  %0,12
 • ALTIN
  529,14
  %0,09
 • BIST
  1.430
  %0,86
Hakkımızı helal etmiyoruz

Hakkımızı helal etmiyoruz

Güneyin Sesi Gazetesi-  Gaziantep’te kademeli normalleşmenin ardından kepenkleri açılmayan ve  paket servis ya da al götür şeklinde  hizmete devam işletmelerin birçoğu  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Gaziantep’te korona virüs salgınının önüne geçmek için alınan tam kapanmadan kademeli normalleşmeye geçildi. Kontrollü normalleşmede açılmayan ya da kısmi açılan işletmeler çileden çıktı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın “Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” sözlerine yanıt veren birçok esnaf, “Hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

Her şeyin olumsuz olduğunu belirten restoran sahibi Ahmet Sögüt, “İnsanlar gelip oturup yemedikten sonra bizim için her şey olumsuz. İnsanlarda bu şekilde yasak olunca lokantalarda  stres ve korku içinde oluyorlar.  Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Turistleri ağırlamak için müsaade isteyen lokanta işletmecisi Erkan Ayık, “Ramazan girdiğinde oturmalar yasak olduğunda kapatmıştık. Bu gün tekrar açtık oturmak hala yok gel al götür. Turistlere işyerimizde ağırlamak için bizlere müsaade etmeleri gerek. 17 gün kapattık burada 40 kişi çalışıyoruz. 40 kişi de yattık evde. Bize de garip gelen şeyler var ama hakkımızı helal edeceksek edelim. Helali hoş olsun” diye konuştu.

Helalliğin boşuna istendiğini belirten Kebapçı Dede Aytekin, “pandemide çok fazla etkilendik bütün işçiler mağdur Ramazandan beri iş yok. İnsanların cebinde para kalmadı. Nasıl kebap yiyecek. Cumhurbaşkanı helalliği boşuna istiyor neden istiyor ki halk aç 17 gün kapattı halka bir şey vermedi. Ben hakkımı helal etmiyorum” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM