• DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Halk aydınlanana kadar soracağız

Halk aydınlanana kadar soracağız

Güneyin Sesi Gazetesi- Muhalefet partileri tarafından ‘buharlaştı’ denilen Merkez Bankası’nın 128 milyar dolar rezervine yönelik CHP Gaziantep il teşkilatı da sesini yükseltti. CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, “ 128 milyar nerede? sorusunu halk aydınlanıncaya, 82 milyon bilgilendirilinceye, tatmin edecek bir cevap alıncaya kadar, her zaman her yerde sormaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, “Gaziantep’te de 128 milyar dolar nerede ? afişleriyle il ve ilçe binalarımıza bu afişlerimizle halka yetişmeye çalıştık. Ne yazık ki bu afişlerimiz hiçbir gerekçe olmadan hiçbir makul kaynak olmadan indirildi. Türk Tarih ve Dil Kurumu’ma sormak lazım 128 milyar dolar nerede ? demenin neresinde hakaret içeriyor. Fakat biz bu 128 milyar dolara nerede ? sorusunu her zaman her yerde sormaya devam edeceğiz. Halk aydınlanıncaya, 82 milyon bilgilendirilinceye, tatmin edecek bir cevap alıncaya kadar, bütün dokümanlarıyla ortaya konuncaya kadar sormaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Uçar’ın konuşmasının tamamı ise şöyle,

Bu yalnızca CHP’nin tepkisi olmamalı toplumun kendi birikimini sahiplenme yaklaşık olarak Merkez Bankası’nın değiştirilmesinde beri devam eden bir tepki vatandaş olarak hepimizin sorması gereken bir soru çünkü bizim vergilerimizle birikmiş bir değer oradaki önemli bir değer. Dünya ekonomi piyasalarında puanımızı yükselten bir değer ne yazık ki 2002 yılından bu yana devlet kademelerinde liyakatin kalmaması keyfi kararlar, kanun hükminde kararnamelerle ülkeyi yönetmeye kalkmaları ülkemizi bu duruma getirmiştir. Bu çerçeve de ana muhalefet partisi olarak bütün Türkiye’de yaptığımız gibi Gaziantep’te de 128 milyar dolar nerede ? afişleriyle il ve ilçe binalarımıza bu afişlerimizle halka yetişmeye çalıştık. Ne yazık ki bu afişlerimiz hiçbir gerekçe olmadan hiçbir makul kaynak olmadan indirildi Türk Tarih ve Dil Kurumu’ma sormak lazım 128 milyar dolar nerede ? demenin neresinde hakaret içeriyor. Fakat biz bu 128 milyar dolara nerede ? sorusunu her zaman her yerde sormaya devam edeceğiz. Halk aydınlanıncaya, 82 milyon bilgilendirilinceye, tatmin edecek bir cevap alıncaya kadar, bütün dokümanlarıyla ortaya konuncaya kadar sormaya devam edeceğiz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM