DOLAR 28,8636 -0.23%
EURO 31,5405 -0.74%
ALTIN 1.887,27-0,73
BITCOIN 1085416-0,82%
Gaziantep
10°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Halk otobüsü şoförleri için pandemi eğitimlerine başladı

Halk otobüsü şoförleri için pandemi eğitimlerine başladı

ABONE OL
18 Eylül 2020 13:18
Halk otobüsü şoförleri için pandemi eğitimlerine başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) kapsamında şehir içi halk otobüsü şoförleri için; Kişisel Hijyen, Mekansal Hijyen, Stres Yönetimi ve Doğru İletişim Teknikleri konularına ilişkin eğitimlere başlandı.

Koronavirüs salgının uzun bir süredir insan hayatını tehdit etmesiyle başlatılan yeni normal düzende vatandaşların enfeksiyon riskine karşı koruyucu-önleyici tedbirleri doğru bir şekilde almasını sağlamak amacıyla yoğun gayret gösteren Büyükşehir Belediyesi, şehir içi halk otobüslerinde görev yapan şoförler için Sağlık Bakanlığınca yayınlanan genelge çerçevesinde bir eğitim programı hazırladı. Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda organize edilen eğitimde şehir içi yolcu araçları içerisindeki maske, mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere Kişisel Hijyen, Mekansal Hijyen, Stres Yönetimi ve Doğru İletişim Teknikleri konuları hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığınca gerçekleştirilen eğitim programında; araç içerisindeki hijyen, sosyal mesafe kuralları ve dezenfektanın önemi üzerinde durulurken maskenin doğru kullanımının nasıl olduğu konusunda şoförlere deneyim kazandırıldı. Ayrıca araç direksiyonları gibi temasa açık bölgelerin sık sık dezenfekte edilmesinin salgını kırma gücü açısından büyük öneme sahip olduğu belirtildi.

Eğitimin devamında; Stres Yönetimi başlığı adı altında, katılımcılara sırasıyla; Stresin Tanımı, Stresin Aşamaları, Stres Türleri olan Günlük Stresler, Gelişimsel Stresler ve Kriz Niteliğindeki Stresler hususları detaylı olarak anlatıldı. Buna ek olarak mükemmeliyetçilik, hayır diyememe, başarısızlık korkusu, ailesel kriz, diğer insanların beklentileri, emeklilik, iş kaygısı gibi strese yol açan etkili problemler konusunda nasıl bir korunma refleksi geliştirileceğine değinildi.

Son olarak Doğru İletişim Teknikleri bölümünün konuşuluduğu eğitimde; iletişim neden önemli, kişiler arası iletişim, sözlü sözsüz iletişim, dinleme, iş yaşamında iletişim, güzel konuşma, jest ve mimik başlıkları açıklığa kavuşturuldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r