• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
HDP 8’inci yılını kutladı

HDP 8’inci yılını kutladı

 Gaziantep’te Halkların Demokratik Partisi (HDP) kuruluşunun 8’inci yıl dönümünü il binasında kutlandı.

Güneyin Sesi Gazetesi-Gaziantep’te Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin kuruluşunun 8’inci yıl dönümü il binasında kutlandı. Kutlamalara Diyarbakır HDP Milletvekili Remziye Tosun Gaziantep HDP Milletvekili Mehmet Toğrul, HDP Gaziantep Eş Başkanı Ethem Ünal, HDP üyeleri çeşitli STK’lar katıldı

Gaziantep HDP İl Eş Başkanı Ethem Ünal yaptığı konuşmada, “Varoluş nedeni barış, demokrasi,kardeşlik olan HDP’nin 8’inci kuruluş yılında da bu  çizgiden çıkmayacağına emin olun. Kutlama törenine katılan herkese çok teşekkür ediyorum. HDP olarak 8 yılda tüm baskılara ve tutuklamalara rağmen 7 tane seçim gerçekleştirdik. Bilindiği üzere 2019 kasım ayında 57 arkadaşımız gözaltına alındı. Bu arkadaşlardan 35’i tutuklandı. 2020 temmuz ayında 33 gözaltı ve gözaltına alınanlardan 18’i tutuklandı. Bu arkadaşlardan çoğu il ve ilçe yöneticilerimiz il eş başkanlarımız, 30 yıllık kamuya hizmet eden arkadaşlarımız nasıl bir günde terörist oluyorsa o da ayrı bir tartışma konusu. Sanıldı ki bu tutuklamalar ile bu kapı kapanır. Öyle bir ülke umut ediyoruz ki anne ve babaların çocuklarının tabutlarını taşımadığı bir ülke” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, “HDP’nin 8’inci yılını kutluyoruz Ama biliyorsunuz ki HDP baskı ve zulüm gördü. Fakat bütün bu engellere rağmen HDP tüm bu baskılara rağmen bütün coşkusuyla devam ediyor ve devam edecektir. HDP karşına ne engel çıkar çıktın HDP’nin elindeki meşale sönmeyecek biz tutsak bir yaşam istemiyoruz. HDP’ki gençlerin özgürlüğün, demokrasinin yolunu açan bir partidir” diye konuştu.

HDP Gaziantep Milletvekili  Mahmut Toğrul, “Bütün renklerimizle bütün farklılıklarımızla bizler birbirimizi tüketemeyeceğimize göre bir arada birbirimizi değiştirmeden birbirimizi olduğumuz gibi kabul ederek nasıl bu ülkede barış içinde bir yaşamı nasıl kurabiliriz işte HDP bu anlayış üzerine kuruldu. HDP’nin 8’inci kuruluş yılı herkese kutlu olsun” dedi.

HDP’nin 8’inci yıl kutlama töreninde partiye yeni üye olan kişilere rozet takıldı. Kutlamalara yönelik kesilen pasta katılımcılara ikram edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM