• DOLAR
  8,5537
  %0,06
 • EURO
  10,1593
  %0,22
 • ALTIN
  497,00
  %0,07
 • BIST
  1.361
  %0,09
HDP’den Paylaşıyoruz Dayanışıyoruz Kampanyası

HDP’den Paylaşıyoruz Dayanışıyoruz Kampanyası

HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Musa Aydın, “Bir bardak suyun kıymetinin çok iyi anlaşıldığı, bir lokma ekmeğin değerinin en iyi bilindiği, bir aç insanın halinin akla geldiği Ramazan Ayının tüm İslam alemine ve tüm insanlığa barış ,huzur getirmesi dileğiyle sağlıklı günlere evrilmesini dilerim” dedi.
Güneyin Sesi GAZETESİ- HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Musa Aydın, “Bir bardak suyun kıymetinin çok iyi anlaşıldığı, bir lokma ekmeğin değerinin en iyi bilindiği, bir aç insanın halinin akla geldiği Ramazan Ayının tüm İslam alemine ve tüm insanlığa barış ,huzur getirmesi dileğiyle sağlıklı günlere evrilmesini dilerim” diye konuştu.Aydın, “Bütün dünyanın ve ülkemizin COVID – 19 ile mücadele ettiği şu günlerde Müslüman vatandaşlarımız oruçlarıyla ibadetlerini yerine getirirken bir diğer yandan da fitre ve zekatları ile de ihtiyacı olan insanlar ile yardımlaşıp , paylaşacaklardır.

Paylaşmanın önemini bizlere en iyi hatırlatan Hz. Muhammed (s.a.v.) ‘’ komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir. ‘’ sözüyle hatırlatmıştır. Bizlerde Hz. Muhammed ‘in ümmeti olarak hadisini kendimize bir ödev olarak almalı ve dünyanın ve ülkemizin salgınla sınandığı şu zor günlerde kendi sağlıkları ve ailesinin sağlığı ve geleceği için ‘‘Evde Kal’’ uyarılarını önemseyerek, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayan ve maddi manevi dar zamanlar geçiren halklarımızın , bir nebze de olsa ferahlaması için yardımlaşmayı önemsemeli ve her fırsatta insanlarımızla dayanışmalıyız.

Bizler HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ olarak salgınla mücadele günlerinden hep birlikte ekmeğimizi, aşımızı paylaşarak insanlarımız arasındaki dayanışma ve yardımlaşma köprüsünü kurarak birlikteliğimizi ve kardeşliğimiz her zaman güçlü tutmak için ‘’ KARDEŞ AİLE ‘’ kampanyasını başlattık. kampanyamızın mübarek Ramazan Ayı’nın bereketi ile şenlenmesi en büyük arzumuzdur. Bu noktada Değerli Antepli Hemşerilerimin bu kampanyaya karşısında en büyük hassasiyeti ‘‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.’’ Hadisi şerifi bilinci ile göstereceğine büyük inancım olduğunu belirtmek ister ve temenni ederim. Yine aynı zamanda bu kampanyadan destek almak isteyen hemşerilerimde yine bizlere ulaşarak ‘’ KARDEŞ AİLE ‘’ Kampanyasını büyütebilirler.

Unutmamak gerekir ki ; zengin fakir, genç , yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, toplumumuzun birliğini daha da güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Antepli hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyor sağlıklı günler dilerim” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM